Popularny lek stosowany przy przeziębieniach i różnego rodzaju bólach może przedłużyć życie o 12 lat.
Lato to nie tylko czas urlopów i pięknej pogody, to również okres, w którym możemy cieszyć się wielką różnorodnością warzyw i owoców będących naturalnym źródłem witamin i mikroelementów. Jedną z witamin, którą znaleźć możemy w większości warzyw i owoców jest niezwykle cenna dla naszego organizmu witamina C.
Seniorski wiek nie powinien oznaczać siedzenia na kanapie w ulubionym szlafroku. Najzdrowiej (zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym) starzeją się ci, którzy nie stronią od aktywności fizycznej i wyzwań dla umysłu.
Dzięki nauce języka obcego liczba połączeń w mózgu wzrasta, a tym samym umysł staje się bardziej elastyczny i bardziej wydajny.
Funkcjonowanie umysłowe człowieka ma niepodważalny wpływ na jakość naszego życia. Z wiekiem tempo przetwarzania informacji w układzie nerwowym maleje, pamięć zawodzi, pojawiają się problemy z koncentracją i szybkością reakcji. Jak zachować sprawność intelektualną w podeszłym wieku opowiada lek. med. Ewa Jakubowicz - Kierownik Oddziału Dziennego dla Seniorów Scanmed Multimedis.
Jak wynika z badań, funkcje chromosomu Y wykraczają poza określenie płci i przydanie męskich atrybutów, w istocie ta część materiału genetycznego może być uznana za kluczową, jeśli chodzi o długowieczność mężczyzn - może chronić przed rakiem.
Najnowszy Global AgeWatch Index informuje o jakości życia osób po sześćdziesiątce w 96 krajach. Najlepsza starość czeka mieszkańców Norwegii i Szwecji, najtrudniejsza ludzi z Afganistanu i Mozambiku. Polska plasuje się na 32 miejscu.
Po raz dwudziesty czwarty 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Tegoroczny temat dotyczy budowy społeczeństw, w których każdy znajduje miejsce dla siebie.
93-letni Joe Davis od siedemdziesięciu lat wykonuje zawód fryzjera. Codziennie rano otwiera swój zakład, a dwa razy w tygodniu strzyże klientów.
Uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego ogłosili odkrycie genu o nazwie AMPK, który może pomóc spowolnić proces starzenia się i pomóc ludziom osiągać długowieczność.
Pieprz świetnie przyprawia potrawy nadając im ostrzejszego smaku. Można go jednak używać w znacznie większej ilości przypadków niż te poprawiające odczucia smakowe. Zobacz, jakie są niezwykłe zastosowania pieprzu.
Badacze porównywali zdolność ludzi starszych i młodszych do reagowania na bodźce wzrokowe i niewizualne w celu pomiaru ich "uwagi przestrzennej".
Prowadzony przez Bank of Montreal Wealth Institute opublikował raport „Cztery klucze do długowieczności", w którym wskazuje główne czynniki szans na dożycie stu lat.
Jakie są obawy osób po czterdziestce? Ciągle myślą o miłości, koncentrują się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu fizycznym, czy martwią się problemami finansowymi? Odpowiedź uzyskała grupa brytyjskich badaczy.
Podwyższony poziom hormonów stresu, jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas, może prowadzić do znacznego osłabienia pamięci krótkotrwałej u osób starszych.