To proces degeneracji mózgu, ale ma wpływ również na pracę mięśni czy zmysły węchu i smaku. Przedstawiamy, w jaki sposób oddziałuje na ciało człowieka w różnych stadiach choroby.
Z ostatniego raportu Global Burden of Disease Cancer Collaboration wynika, że w samym 2015 roku zdiagnozowano 17,5 milionów nowych przypadków raka.
Około połowa ludzi, u których rozwija się niewydolność serca, umiera w ciągu pięciu lat od diagnozy. Schorzenie jest więc bardzo niebezpieczne, a ciągle bywa lekceważone. Aby zmniejszyć jego ryzyko, trzeba ćwiczyć. Aktywność w średnim wieku ułatwia ochronę przed wspomnianą chorobą.
Regularna aktywność fizyczna to nie tylko lepsze samopoczucie i większa siła mięśni - ma istotne znaczenie dla stanu naszego umysłu, pozwala uchronić mózg przed kurczeniem się.
Nadciśnienie to jedna z głównych przyczyn chorób układu krążenia, które stanowią pierwszy powód śmierci na całym świecie. Dolegliwość jest powszechna i coraz częściej skutecznie leczona, ale ilość jej przypadków ciagle wzrasta.
Szacunki są alarmujące - do 2030 roku na całym świecie będzie około 5,5 miliona przypadków raka piersi. Zwiększy się też liczba diagnoz raka szyjki macicy.
Chcesz jak najdłużej zachować młodość? Sięgnij po produkty, które zawierają związek silnie powstrzymujący starzenie się - są zdrowe, łatwo dostępne i bardzo smaczne.
Można żyć z jedną nerką, jedynie częścią żołądka, bez fragmentu wątroby, ale mózg potrzebny jest nam w całości. Co prawda, wraz z wiekiem nieco się kurczy i wielu ludzi doznaje łagodnych zaburzeń poznawczych, na szczęśie jednak, można zadbać o ostrość umysłu także w starszym wieku. Trzeba traktować mózg podobnie jak mięśnie - brak ćwiczeń prowadzi do zaniku, więc jeśli nie chcesz osłabienia możliwości poznawczych, zacznij trening już dziś.
Zimno jest kluczem do zachowania młodego wyglądu. Technika, która prowadzi do kriokonserwacji komórek skóry, gdy są jeszcze w dobrym zdrowiu, pozwala na ich ponowne wykorzystanie po pojawieniu się pierwszych zmarszczek.
W ostatnim stuleciu średnia długość życia znacznie wzrosła, a to ze względu na niebywały rozwój medycyny i powszechną wiedzę na temat higieny. Tak znaczny postęp najprawdopobniej będzie miał swój kres, mówią badacze.
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku w celu zwrócenia uwagi na problemy dotyczące stricte tej rosnącej w nieznanym dotychczas tempie grupy ludzi oraz podkreślenia znaczenia wkładu wnoszonego przez osoby dojrzałe w kształt i sposób życia społeczeństw.
Wiek metrykalny to nie to samo, co biologiczny. W dużej mierze w DNA zapisany jest realny proces naszego starzenia się.
Na początku października już po raz siódmy odbędzie się Międzynarodowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA 2016. Tradycyjnie, oprócz przeglądu organizatorzy zaplanowali konferencję naukowo-szkoleniową, w tym roku w całości poświęconą starzeniu się.
Ludzie w starszym wieku, którzy nazbyt często „zaglądają do kieliszka", mają gorszą pamięć i funkcje motoryczne.
Od kilku lat zewsząd słychać, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla dobrego funkcjonowania w młodszym i starszym wieku. Oto kolejne na to dowody.