Pozytywne nastawienie czyni życie przyjemniejszym i bardziej znośnym nawet w najtrudniejszych momentach, świadczą o tym zarówno badania naukowe, jak i codzienna praktyka kolejnych pokoleń. Zdarza się, że nasze przyzwyczajenia i cechy osobowościowe skutecznie bronią przed optymizmem, ale efektywna praca nad zmianą sposobu postrzegania świata i siebie polecana jest nawet pro forma - kto wie, może jednak przyniesie pożądane konsekwencje?
Realizatorzy projektu SHARE (Survey of Health, Ageing, and Retirement in Europe) udostępnili najnowsze dane. W pierwszym etapie zgromadzono statystyki dotyczące starzenia się społeczeństw i kwestii emerytalnych na przełomie 2004/2005 z 11 krajów europejskich. W drugim etapie dane dotyczące wspomnianych zagadnień pochodzą z przełomu 2006/2007 i zostały zebrane z 15 krajów europejskich.
Wiele zewnętrznych przyczyn starzenia się skóry można wyeliminować, wynikają bowiem nierzadko z naszego stylu życia. Nasze decyzje, wybory, przyzwyczajenia mogą sprawić, że skóra przedwcześnie ulegnie procesowi starzenia.
Amerykański National Institute on Aging (Narodowy Instytut Starzenia się) szacuje, że w USA na Alzheimera choruje około 4,5 miliona ludzi, znaczną część pacjentów stanowią kobiety.
Tłuszcz, cukier i cholesterol, oto trzy główne „składniki” powodujące wyniszczenie mózgu, co prowadzi do różnych form demencji, w tym do choroby Alzheimera.
Premier najszybciej starzejącej się nacji na świecie ocenił, że osoby starsze stanowią grupę „utykających symulantów”. Taro Aso, szef japońskiego rządu, dodał również, że płaci podatki, a z nich korzystają osoby leniwe, które tylko jedzą i piją, i nie robią nic innego”.
Puste gniazdo - nieunikniony los matek, najpierw radosny i schludny dom, potem opuszczony: o fenomenie znanym każdemu pokoleniu kobiet pisze Judith Holder, autorka „Grumpy Old Women”.
Manpower Polska ogłosił w 24 września 2008 roku, że polscy pracodawcy nie są przygotowani do zatrudniania oraz zatrzymywania pracowników w wieku 50+. Wyniki badania przeprowadzonego wśród ponad 30 000 pracodawców w 28 krajach na świecie wskazują Polskę jako kraj najgorzej przygotowany zarówno do zatrzymywania, jak i zatrudniania pracowników 50+.
Naukowcy z Uniwersytetu w Leicester postanowili zbadać, ile lat w sposób aktywny przeżywają średnio Europejczycy po pięćdziesiątym roku życia. Okazało się, że najłagodniej starzeją się Duńczycy. Polacy wypadli najlepiej w porównaniu do innych narodów Europy Wschodniej.
Przyszłość Polski za 30 lat będzie należała do ludzi w podeszłym wieku – stwierdził jeden z najpopularniejszych byłych polityków, obecnie redaktor, Jan Maria Rokita w wypowiedzi dla Radia Opole.
Pozytywne myślenie ma niezwykłą moc. Czy zauważyłeś, że wśród osób starszych część czuje się dobrze i pozostaje aktywna nawet w sędziwym wieku, część natomiast starzeje się gwałtownie i szybko doświadcza problemów zdrowotnych. Dlaczego tak się dzieje? Znaczącą rolę może tu odgrywać pozytywne myślenie.
Pisarz Ken Garfield apeluje – istnieje paląca potrzeba zobaczenia procesu starzenia się w nowym świetle, warto przewartościować powszechny pogląd na starość.
Każdemu z nas zależy na tym, by wyglądać pięknie i młodo, mieć jędrną skórę bez wyprysków, trądziku i zmarszczek. Wizytówką kobiety powinny być tez gęste i lśniące włosy i zdrowe, mocne paznokcie. Przydałaby się też dobra kondycja i odporność na jesienne infekcje. W osiągnięciu tego wszystkiego pomoże odpowiednia ilość cynku w organizmie.
Zieleń to piękno, spokój i harmonia - idealne współgranie duszy i ciała. Warto zadbać o dobrą formę i właściwą oczyszczającą dietę, której znakomitym uzupełnieniem jest zielona herbata.
Lato to dla skóry wielkie wyzwanie - intensywne opalanie, wiatr, słona woda, i klimatyzacja potrafią poczynić prawdziwe spustoszenia w jej zapasach wody. Aby przywrócić cerze dobrą kondycję same kremy i balsamy nie wystarczą. Potrzebujemy czegoś więcej.