Zmarła Maria Amelia Lopez, sędziwa Hiszpanka, która zyskała miano najstarszej bloggerki. Miała 97 lat.
Wraz z procesem starzenia się licznych społeczeństw powstaje coraz więcej poradników na temat jesieni życia. Jednym z nich jest książka Roberta D. Hilla. Na łamach swej pracy autor przygląda się sposobom spędzania starości, stereotypom jej dotyczącym, analizuje możliwości pozytywnego spędzania jesieni życia i odwołując się do badań naukowych daje konkretne wskazówki dotyczące poprawy bytu w wieku sędziwym.
Czy chcesz żyć wiecznie? 22 z 50 wydań miesięcznika Reader's Digest na świecie zadawało to pytanie w różnych krajach. Wygląda na to, że marzenie o nieśmiertelności wychodzi z mody...
Senior.pl objął patronatem najnowszą książkę Roberta D. Hilla - "Pozytywne starzenie się. Młodzi duchem w jesieni życia". Koncepcja positive aging – czyli pozytywnego starzenia się – to szkoła duchowej młodości w jesieni życia. Pogoda ducha i pozytywna energia decydują o tym, czy na starość odczuwamy więcej szczęścia niż bólu i trosk. Do szkoły myślenia positive aging przekonuje się coraz więcej terapeutów i starszych osób na całym świecie. Jednak sztuka pozytywnego starzenia się wymaga obszernej wiedzy o procesach zachodzących w naszych ciałach i umysłach w jesieni życia.
Jak podaje Agencja Prasowa Xinhua, w Chinach żyje obecnie 159 milionów ludzi w wieku powyżej sześćdziesiątego roku życia. Seniorzy ci stanowią 12% ludności kraju i jest to odsetek wyższy, niż poziom międzynarodowy.
Pierwsze wszechstronne, narodowe badanie w USA na temat zachowań seksualnych i problemów związanych z miłością fizyczną wykazało, że większość ludzi w wieku 57 - 85 lat uważa seksualność za ważny element życia.
Długie życie w dobrym zdrowiu? Możliwe i to wcale nie dzięki wynalezieniu jakiejś magicznej pigułki, eksperci z Mayo Clinic przekonują, że kilka prostych zmian w naszym życiu znacznie zmniejszy ryzyko chorób. Trzeba tylko zrewidować powszechnie funkcjonujące, acz niekoniecznie prawdziwe, poglądy, nie dać się zwieść i dokonać drobnych, ale pozytywnych i efektywnych modyfikacji.
Kolagen, białko odpowiedzialne za elastyczność skóry, stanowi zwykle główny składnik kremów przeciwzmarszczkowych. Wzmacnia komórki skóry dostarczając im wiązadeł budulcowych, co w efekcie czyni skórę jędrniejszą, bardziej sprężystą i wyglądającą młodziej.
W dzisiejszym świecie coraz trudniejsze staje się prowadzenie zdrowego stylu życia, a co z tym związane, zachowania doskonałego wyglądu skóry. Nie tylko kod genetyczny decyduje o tym, jak szybko się starzejemy. Z każdej strony czyhają zagrożenia: stres, którego codziennie doświadczamy, szkodliwe działanie promieni słonecznych, zanieczyszczenia środowiska naturalnego.
Ginkgo Biloba od wieków stanowi powszechnie znane i cenione naturalne lekarstwo na liczne dolegliwości. Wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu usprawnia funkcjonowanie układu krwionośnego. Zwalcza także wolne rodniki powstrzymując starzenie się i zapobiegając licznym schorzeniom związanym z tym procesem.
Gdy za oknem mróz, wiatr, padający śnieg lub deszcz, czapki są niezbędne. Jakkolwiek jednak pomagają ochronić się przed przeziębieniem, niekorzystnie wpływają na wygląd naszych włosów. Nakrycia głowy sprawiają, że włosy nadmiernie się elektryzują i szybko przetłuszczają. Przydatny może się wówczas okazać ekstrakt z imbiru.
U osób mających negatywne nastawienie do starszych ryzyko schorzeń sercowo-naczyniowych w wieku dojrzałym jest wyższe, informuje sciencenews.org.
Stres, zanieczyszczone środowisko, działanie klimatyzacji - czynników negatywnie wpływających na stan naszej skóry jest wiele, w efekcie ich aktywności cera staje się przesuszona, mniej elastyczna, szybciej się starzeje.
Algi są bogate w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry aminokwasy, związki krzemu, wapnia, jodu oraz cenne mikroelementy. Zawarte w nich witaminy mają bardzo stabilną formę, co zapewnia ich silniejsze działanie. Wszystko to sprawia, że stanowią ważny składnik kosmetyków do pielęgnacji skóry, także masek do twarzy.
W skórze człowieka występuje siedem różnych ceramidów, tj. lipidów odpowiadających m. in. za elastyczność i zachowanie odpowiedniej temperatury skóry. Wraz z wiekiem ich ilość zmniejsza się, a organizm osoby po czterdziestce nie produkuje ich w ogóle.