Według danych Komisji Europejskiej w 2060 r. populacja UE ma osiągnąć 517 mln. Niemal jedna trzecia obywateli będzie wówczas w wieku 65 lat lub więcej.
Taro Aso, japoński minister finansów i niegdysiejszy wicepremier, powiedział, że powinno się pozwolić ludziom starszym „pospieszyć się i umrzeć".
Skóra kobiet po czterdziestce staje się bardziej sucha, często też traci dawny odcień i jędrność, pojawiają się także głębsze zmarszczki wokół ust i oczu. Takie zmiany to skutek coraz słabszego zatrzymywania wody. To najwyższy czas by zacząć o siebie dbać. Stosowanie odpowiednich zabiegów oraz kosmetyków może sprawić, że w dalszym ciągu skóra będzie wyglądała młodo i świeżo.
Usztywnienie ściany aorty wiąże się ze zwiększonym ryzykiem nadciśnienia, wynika z nowego badań.
Starsi mężczyźni z objawami depresji mają dwukrotnie wyższe ryzyko hospitalizacji niż pozostali, wynika z nowych badań opublikowanych w kanadyjskim Medical Association Journal
Pomimo pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego, ludzie czują się coraz lepiej wraz z wiekiem, wynika z badań.
Nowa brytyjska kampania ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa w celu lepszej współpracy z osobami starszymi i udzielaniu większej pomocy potrzebującym seniorom.
Poczucie osamotnienia jest związane ze zwiększonym ryzykiem rozwoju demencji w późniejszym życiu, dowodzą badania opublikowane w czasopiśmie „ Neurology Neurosurgery and Psychiatry".
Kombinacja kilku zdrowych zachowań, takich jak niepalenie papierosów, umiarkowane spożycie alkoholu, aktywność fizyczna oraz codzienne jedzenie owoców i warzyw sprawia, że ma się duże szanse na zdrowy proces starzenia się.
Badania wykazały, że samotne osoby starsze są bardziej narażone na problemy zdrowotne, ale dzięki pozytywnemu nastawieniu mogą skutecznie bronić się przed rozmaitymi dolegliwościami.
Czyżby w legendach o wampirach było ziarno prawdy? Transfuzje młodszej krwi mogą dać pozytywne efekty dla funkcjonowania starszego mózgu.
Podobno życie jest krótkie. Nim jednak zacznie się lamentować, warto pamiętać, że ludzie z krajów rozwiniętych zazwyczaj żyją ponad dwa razy dłużej niż ich przodkowie ze społeczności łowiecko-zbierackich. Dzisiejsze 72 lata odpowiadają niegdysiejszym... 30, wynika z nowych badań.
Rządy na całym świecie muszą opracować metodę poradzenia sobie ze starzeniem się społeczeństw, informuje najnowszy raport ONZ.
Nieuniknionej części życia, jaką jest starzenie się, często towarzyszy wiele schorzeń. Jednymi z najpoważniejszych chorób powiązanych ze starzeniem się są nowotwory, przez co nieraz określa się je mianem "chorób wieku starczego". Prócz ogromnego znaczenia dla każdego człowieka, starzenie się stanowi poważny problem dla dostawców usług opieki zdrowotnej i społeczeństwa w ogóle. Jednak, choć starzenie się jest nieuniknione, choroby związane z podeszłym wiekiem nie muszą takie być. Do tego właśnie dążą naukowcy z Centre for Genomic Regulation (CRG).
Salma Hayek zazdrości Madonnie... figury. Piękna Meksykanka nie kryje podziwu dla 54-letniej koleżanki z branży.