W czwartek 14 listopada seniorzy z Małopolski będą mieć swoje święto. Tego dnia w siedzibie Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie odbędą się wykłady, targi zdrowia oraz prezentacja Małopolskiej Karty Seniora. Organizatorem tej imprezy jest Stowarzyszenie MANKO, wydawca ogólnopolskiego magazynu „Głos Seniora”.
Oswajanie starości, poprawa komfortu życia osób starszych – pomimo chorób i efektów upływu lat – to główny cel, który stawiają sobie organizatorzy kampanii społecznej „Zdrowi Wiekowi”, która została zainaugurowana wczoraj. Akcja adresowana jest przede wszystkim do osób, które mają pod opieką starszych rodziców czy krewnych.
Jak oswoić starość? – odpowiedzi na to pytanie poszukiwać będą organizatorzy i uczestnicy IV edycji Sopockich Targów Seniora, które odbędą się 19 i 20 października w Sopocie. Prócz licznej oferty wystawienniczej adresowanej do seniorów zaplanowano bogaty program edukacyjno-kulturalny, w tym m.in. ciekawe wykłady, warsztaty czy konsultacje zdrowotne.
Alice Munro, 82 -letnia Kanadyjka, została laureatką literackiej Nagrody Nobla 2013 roku.
Za kilka dni będziemy po raz 22 obchodzić Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To święto stanie się 1 października centrum wydarzeń akcji społecznej organizowanej przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”. Celem inicjatywy jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na obecność osób starszych w naszym społeczeństwie.
Większość kobiet z przerażeniem myśli o starości i utracie urody. Tymczasem twarz kobiety dojrzałej pozbawiona zaciętości i goryczy, może być źródłem prawdziwej uczty dla oka. Uroda bowiem to kwestia osobowości, siły oddziaływania człowieka i jego wdzięku. Młodość tkwi we wnętrzu kobiety, w jej witalności i otwartości na świat. Warto przypomnieć o tym paniom, które obawiają się procesu starzenia.
Metryka nie kłamie? Niekoniecznie. Ci, którzy są zdrowi, czują się o 10 lat młodsi.
Jedynie 6 proc. 65-latków czuje się staro, jednocześnie niemal połowa z nich skarży się na ageizm.
57-letnia Geena Davis, aktorka znana między innymi z filmu „Stuart malutki", żałuje iż mając 18 lat nie wiedziała, że najlepsze lata to te dojrzałe.
Aż 72% Polaków myśli o starości – wynika z badania CBOS. Okazuje się, że większość z nas postrzega ten okres życia w czarnych barwach, widząc tylko jego negatywne aspekty. Obawiamy się chorób, utraty autonomii i konieczności zdania się na pomoc innych ludzi. Dlaczego myśli Polaków zostały zdominowane przez obawy związane ze starością? Czy życie seniora musi być smutne i nudne?
Starszych, schorowanych ludzi przenosi się z bogatszej Europy do wschodniej części kontynentu i do Azji, alarmuje brytyjski dziennik The Guardian.
Nowe badania sugerują, że ludzie posiadają zdolność do oceny, czy określona osoba osiągnęła seniorskie lata tylko na podstawie zapachu jej ciała...
Są osoby, które upływający czas traktują jak swojego wroga. Jednak na tyle groźnego i niepokonanego, że nawet nie decydują się podejmowania trudu obrony i walki z nim. Jeżeli z niesmakiem myślisz o starzeniu się, jeżeli kalendarz przypomina Ci, że minął kolejny rok nie oznacza to, że musisz wyglądać gorzej lub czuć ciężar lat na swoim karku.
Sondaż Eurobarometr Active Ageing, który ujawnia uderzające różnice w opiniach na temat wieku i kwestii z nim związanych w różnych krajach europejskich.
Średni wiek zaczyna się znacznie później niż jeszcze niedawno uważano - dokładniej rzecz ujmując - w wieku 55 lat.