Osoby, które są bardziej uważne, mają stabilniejsze emocje i postrzegają same siebie jako mające lepszą kontrolę nad swoim nastrojem i zachowaniem. Wyższy stopień uważności przekłada się też na mniejsze zaangażowanie poznawcze i aktywność fizyczną przed snem, co sugeruje lepszy odpoczynek.
Ciśnienie krwi ma wpływ na skłonność danej osoby do martwienia się i może być związane z efektem „uspokojenia", gdy jest podwyższone. Hiszpanie pokazali, w jaki sposób możemy pośrednio wywoływać zwiększanie ciśnienia krwi, by złagodzić napięcia i niepokój emocjonalny.
Ludzie, którzy nie rezygnują ze swoich celów i mają pozytywne nastawienie, rzadziej zmagają się z lękami i depresją, czy atakami paniki.
Kolejne badania dowodzą, że regularny wysiłek fizyczny pomaga lepiej się poczuć psychicznie. Może zarówno zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby, jak i złagodzić już doświadczane objawy. Niestety, nie jest to stuprocentowo skuteczny „lek".
Praca nie jest nam najbardziej potrzebna do szczęścia, a właściwie, na pewno sprzyja mu krótszy czas poświęcany na obowiązki zawodowe, wynika z nowych badań.
Każdy z nas potrzebuje interakcji z innymi. Bez niej gorzej się czujemy, a nawet możemy doświadczyć różnych zaburzeń. Towarzystwo innych i rozmowa ma wręcz terapeutyczny wymiar - przykładowo może poprawić jakość życia chorych na demencję.
Mycie rąk to nie tylko dbałość o higienę w sferze fizycznej, ma również wpływ na nasz stan emocjonalny.
Poczucie samotności może być zaraźliwe niczym grypa. I bardzo łatwo się rozprzestrzenia się
Osoby, które odczuwają satysfakcję w ważnych dziedzinach życia, odznaczają się lepszą ochroną serca.
Psy potrafią odpowiednio interpretować stany emocjonalne ludzi i innych zwierząt.
Starsze osoby unikają negatywnych informacji po to, by móc pozostać pozytywnie nastawionymi do życia, wynika z nowych badań.
Jeśli promieniejesz, roztaczasz dokoła urok i pokazujesz, że umiesz cieszyć się życiem, wkrótce inni ludzie z twojego otoczenia odkryją tajniki umiejętności cieszenia się życiem, wynika z badań opublikowanych w "British Medical Journal".