35 lat temu miało miejsce jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Po kilkunastu miesiącach "karnawału Solidarności" komunistyczna władza postanowiła wystąpić z całą swoją siłą, wprowadzając stan wojenny. Szok, niedowierzanie i przerażenie towarzyszyło wówczas wielu ludziom. Ci, którzy żyli w tym czasie często potrafią dokładnie opowiedzieć o tym, co działo się tego dnia.
Dziś, po długiej choronie zmarł Natan Tenenbaum polski satyryk, poeta i autor tekstów scenicznych. Jego najbardziej znanym utworem jest "Modlitwa o wschodzie słońca". Miał 75 lat.
W Warszawie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Czesław Kiszczak. Miał 90 lat.
Dziś, w jednym z warszawskich szpitali, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Jaruzelski. Miał 91 lat.
„Buntuję się, więc jestem" Albert Camus. 80 milionów to opowieść o ustroju i czasach bardzo słusznie minionych. I o ludziach, którzy nie chcieli żyć na kolanach.
Czesław Kiszczak winny zbrodni komunistycznych - ogłosił Sąd Okręgowy w Warszawie. Kiszczak został skazany na 4 lat pozbawienia wolności, złagodzone do 2 lat zawieszonych na 5 lat. Stanisław Kania został uniewinniony.
Dziś mija 30 lat od wprowadzenia stanu wojennego. Okrągła rocznica jednego z najbardzej dramatycznych wydarzeń ostatnich dziesięcioleci skłania do zadumy i pamięci o ofiarach, z drugiej zaś strony do zadawania pytań, z których najważniejsze brzmi "czy to było konieczne"?
Opinie na temat wprowadzenia stanu wojennego są coraz bardziej zróżnicowane. Jeszcze dziesięć lat temu ponad połowa dorosłych Polaków (51%) uważała, że była to słuszna decyzja, a tylko co czwarty (25%) był przeciwnego zdania. Obecnie ponad dwie piąte (44%) sądzi, że była ona dobra, a co trzeci (34%) - że zła.
Kilkadziesiąt lat PRL-u całkowicie odmieniło polską rzeczywistość. Wydawnictwo G+J prezentuje książkę, dzięki której czytelnik pozna nieznane historie epoki socjalizmu - Sekrety PRL-u.
Czesław Kiszczak, oskarżony o przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników z kopalni "Wujek" w 1981 r., został uniewinniony.
Po rozpoznaniu wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich, Trybunał Konstytucyjny uznał, że dekret z dnia 12 grudnia 1981 roku o stanie wojennym oraz dekret o postępowaniach szczególnych w sprawach o przestępstwa i wykroczenia w czasie obowiązywania stanu wojennego są niezgodne z przepisami Konstytucji PRL i Konstytucji RP.
Program pierwszy Telewizji Polskiej pokazał wczoraj, w poniedziałek 1 lutego 2010 film dokumentalny "Towarzysz Generał" przedstawiający drogę zyciową Wojciecha Jaruzelskiego.
Obraz Jacka Borcucha "Wszystko, co kocham" miał już premierę na festiwalu Sundance. Dzieło otrzymało znakomite recenzje i zostało ciepło przyjęte przez publiczność.
86-letni generał Wojciech Jaruzelski trafił do Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie usunięto mu z twarzy zmianę nowotworową. Były polski prezydent będzie jeszcze wymagał dalszego, przewlekłego leczenia - informuje Radio Zet.
17 kwietnia w gdańskim Centrum Św. Jana odbędzie się koncert poświęcony zmarłemu 5 lat temu Jackowi Kaczmarskiemu. Koncert zatytułowano „O Aniołach innym razem".
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca