Eksperci z Laboratorium PandaLabs przedstawili ranking najbardziej niebezpiecznych zagrożeń komputerowych, które pojawiły się w ciągu 20 lat. Jak wynika z analizy Laboratorium pierwsze wirusy były tworzone, aby rozsławić ich twórców i rozbawić użytkowników.
Coraz więcej Internautów docenia wygodę zakupów online. Zwłaszcza w grudniu, kiedy pomagają one uniknąć świątecznych kolejek, wszechobecnych w tradycyjnych sklepach. Jednak okres świąt jest atrakcyjny nie tylko dla właścicieli internetowych sklepów – to także okres prawdziwych żniw dla cyberprzestępców.
Na pytanie dotyczące obaw przed zagrożeniami online niemal dwie piąte użytkowników Internetu odpowiada, że nie dostrzega żadnych niebezpieczeństw. Z jakimi zagrożeniami czy też, ogólnie mówiąc, negatywnymi aspektami Internetu użytkownicy zetknęli się osobiście?
Z badania przeprowadzonego przez firmę Nielsen Online wynika, że starsi użytkownicy Internetu oglądają większą liczbę reklam, niż ich dzieci i wnuki - informuje Media Life.
Jest ich mnóstwo: niemal każda stacja telewizyjna organizuje konkursy SMS - owe mające zachęcić widzów do oglądania konkretnych programów. Okazuje się jednak, że organizatorzy takich konkursów często łamią prawa osób, które biorą w nich udział – pisze Gazeta Prawna.
Okazuje się, że ilość niechcianej korespondencji mailowej czyli spamu ma ścisły związek z adresem mailowym. Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Cambridge wynika, że 40% wiadomości, jakie otrzymują posiadacze adresów zaczynających się na literę „M”, „R”, „P” lub „S” to spam, a internauci, którzy dysponują adresem zaczynającym się od „Q”, „Y” lub „Z” dostają o połowę mniej niechcianych maili.
Ze względu na wygodę i atrakcyjne ceny, internetowe zakupy stają się coraz bardziej popularne. W okresie Świąt Bożego Narodzenia e-sklepy osiągają zawsze rekordowe obroty. Wzmożoną aktywność wykazują jednak nie tylko klienci, ale i przestępcy grasujący w sieci, którzy stosują wymyślne techniki w celu kradzieży pieniędzy internautów. Wykorzystują do tego phishingowe e-maile, trojany infekujące komputery przez strony internetowe, a także… świąteczne e-kartki zawierające złośliwy kod.