Wyrażenie "trzeba to przejść" jest zwykle związane z jakąś nieprzyjemną, acz czekającą wielu z nas sytuacją życiową. Okazuje się, że ma także literalne zastosowanie w przypadku problemów ze stawami.
W słynnym filmie science fiction „Pamięć absolutna" mieszkania były zaopatrzone w okna z wirtualnymi krajobrazami - można było sobie wybrać jakiś spośród szerokiej gamy dostępnych pejzaży: od zaśnieżonych gór po dziewicze słoneczne plaże. Posiadanie takich widoków może relaksować po długim dniu pracy znacznie lepiej niż w telewizja. Okazuje się, że wizualny bodziec pomaga w walce z niektórymi chorobami, np. migreną.
Niemal każdy ma rozliczne okazje do wypełnienia zaleceń ekspertów co do 150 minut ćwiczeń tygodniowo i nie trzeba wcale rezerwować sobie czasu na trening na siłowni. Jest wiele innych możliwości wymagających określonego wysiłku, ale wcale nie postrzeganych jako zniechęcające czy męczące.
Starsi ludzie, którzy się udają się na krótki spacer cztery razy w tygodniu, mają niższe ryzyko przedwczesnej śmierci aż o 40 procent.
Aby uniknąć syndromu metabolicznego, należy regularnie wybierać się na spacer.
Każdy z nas doświadcza czasem spadku formy w godzinach popołudniowych. Po kilku godzinach pracy czy wykonywania innych obowiązków nierzadko odczuwa się znużenie czy zmniejszenie poziomu wigoru. Nie musi to jednak wynikać z obiektywnego status quo - często sami jesteśmy odpowiedzialni za brak siły do działania.
Każdy wie, że powinno się jeść pięć porcji owoców i warzyw każdego dnia, więc łatwo jest ocenić czy ten cel został uzyskany. Jak jednak oszacować aktywność fizyczną?
Ludzie, którzy chcą stracić na wadze i przestrzegają mającej im w tym pomóc diety, powinni zwracać większą uwagę na ilość wypijanego alkoholu, ponieważ napoje wyskokowe mogą zniweczyć ich dietetyczne wysiłki.
Kobiety, które spacerują przez kilka godzin tygodniowo, są mniej narażone na udar mózgu niż panie, które chadzają mniej lub niemal wcale, wynika z nowych hiszpańskich badań.
Miłośnicy psów, kotów i innych udomowionych zwierzaków zgodnie twierdzą, że zwierzęta to niezwykli przyjaciele ludzi i źródło ciekawej wiedzy nie tylko o ich świecie, ale i o nas samych. Co więcej zachowanie zwierzaków może być wręcz inspirujące dla ludzkich działań.
Styczeń to taki okres w roku, kiedy siłownie się zapełniają nowymi i powracającymi członkami zdecydowanymi na poprawę sylwetki. Wielu chce spróbować kursów Zumby czy spinningu. Następuje też zmiana w strukturze zakupów artykułów żywnościowych - nasze koszyki częściej zapełniają się warzywami i owocami, a nie chipsami i ciastkami. Co jednak zrobić, by te modyfikacje były trwałe?
Jeśli jednym z postanowień noworocznych jest utrata na wadze, warto częściej pozostawiać samochód w garażu, proponują eksperci.
Ludzie nie zapadają w sen zimowy tak jak np. jeże, ale podczas chłodniejszego okresu nasze organizmy trochę zwalniają. Warto wypróbować naturalne sposoby na zwiększenie energii do działania - pozwolą lepiej funkcjonować i nie powodują skutków ubocznych.
Przy odrobinie wysiłku jesień nie musi kojarzyć się tylko z deszczem i melancholią. Wysiłku rozumianego dosłownie - złota pora roku to czas znakomicie nadający się do wycieczek. Aby jednak spędzić go przyjemnie, trzeba się do tego dobrze przygotować.
Nowe badania z uczonych z European Centre for Environment & Human Health oraz University of Exeter wykazały, że ludzie mieszkający na wybrzeżu charakteryzują się lepszym zdrowiem niż osoby mieszkające w głębi lądu.