Jak wynika z badań szpitala Sant'Anna w Turynie, 30 minut spaceru dziennie obniża ryzyko zachorowania na raka piersi o 20-30 proc.
Jeśli zdrowie nie jest wystarczającą zachętą, by się poruszać, być może silniejszą motywacją do aktywności będzie „rozpalanie wyobraźni". Jak wynika z nowych badań, regularne ćwiczenia wspomagają twórcze myślenie.
Starsi mężczyźni mogą zredukować u siebie ryzyko udaru poprzez codzienne chodzenie na spacer.
Chcesz schudnąć? Ciągle walczysz o to, aby utrzymać formę? Ustalono, jaka aktywność fizyczna jest potrzebna dla zachowania zdrowia i pozbycia się zbędnych kilogramów - na trening trzeba przeznaczyć 30 minut dziennie.
Kobiety, które nie wykonywały żadnych innych ćwiczeń poza regularnymi spacerami, były znacznie mniej narażone na rozwój raka piersi w ciągu następnych piętnastu lat.
Podejmowanie aktywności fizycznej, która jest postrzegana jako rozrywka, stanowi skuteczniejszy sposób osiągnięcia treningowego celu niż wykonywanie ćwiczeń uważanych za nudne i trudne. Co więcej, skutki naszych wysiłków różnią się w zależności od tego, czy ćwiczymy w pracy czy w czasie wolnym.
Docieranie pieszo do i z pracy znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy i nadciśnienia tętniczego.
Dziś siłownie oferują nie tylko zestaw sprzętu do ćwiczeń - proponują różnorodne zajęcia grupowe i indywidualne w oparciu o nowe ustalenia w zakresie wpływu określonego rodzaju treningu na sylwetkę i zdrowie. A mimo to, jak informują badacze z University of Bristol, wciąż ćwiczymy za mało.
Niektórzy mają ulubiony sposób na spędzanie urlopu, inni preferują urozmaicenie i co roku szukają nowych form wakacyjnego odpoczynku. Bez względu na charakter wczasów ich efekt powinien być podobny - oderwanie się od codzienności, relaks i „naładowanie baterii" na kolejne miesiące.
Ładną sylwetkę można osiągnąć jedynie dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom. Jednakże pewne nawyki niweczą podejmowane wysiłki. Warto wiedzieć, co robimy „nie tak", by nasze starania przynosiły oczekiwane skutki.
Nowe badania wykazały, że im więcej starsi mężczyźni spacerują, tym cieszą się lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym, a także cechują się wyższą jakością życia.
Odbycie krótkiego spaceru po posiłku może zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2 u osób starszych. Dzieje się tak dlatego, że przechadzka pomaga w redukcji ryzykownych skoków poziomu cukru we krwi, które występują po napełnieniu żołądka żywnością.
Ból w dolnej części pleców, a także związane z nim: ból nóg, biodra i/lub pieczenie stóp dotyczy aż 80 proc. ludzi na jakimś etapie życia.
Nasze ciało - wydaje się świetnie poznane, a jednak ma wiele tajemnic... oto kilka z nich.
Chcesz zwiększyć poziom swojej aktywności fizycznej? Pedometr (krokomierz) jest świetnym motywatorem robienia częstszych „przerw" od pozostawania w pozycji siedzącej.