Aktywność fizyczna, która łączy wysiłek z zabawą, umożliwia większą utratę kalorii.
Seniorzy o umiarkowanym stopniu aktywności fizycznej mają większe szanse na utrzymanie mobilności w starszym wieku.
Starsi mężczyźni z nadciśnieniem, którzy cechują się wysokim poziomem sprawności, mają o pięćdziesiąt procent niższą śmiertelność w ciągu najbliższych lat niż ci, którzy unikają ćwiczeń.
Spędzanie czasu z końmi i dbanie o ich potrzeby łagodzi objawy choroby Alzheimera, wynika z nowych badań Ohio State University.
Oto kolejny powód do podjęcia wysiłku fizycznego. Badania wskazują, że osoby starsze, które pozostają aktywne fizycznie, cechują się niższym ryzykiem doznania zawału serca.
Wielu ludzi deklaruje, że chcieliby schudnąć, ale trudno im się do tego zabrać, bo proces utraty na wadze kojarzy się ze znacznym wysiłkiem fizycznym i wieloma wyrzeczeniami. Trzeba przyznać, że jeśli chce się mieć wzorcową sylwetkę, w istocie trzeba poświęcić na jej wyrzeźbienie wiele czasu i włożyć niemały trud, ale w przypadku, gdy po prostu chcemy pozbyć się nadmiaru kilogramów, koszt nie musi być tak wysoki. Zastosuj poniższe wskazówki, a zauważysz spadek wagi.
najwyższy czas na wiosenne porządki. Nie tylko te domowe czy podwórkowe - odśwież noworoczne postanowienia i dodaj nowe działania, by uporządkować także swoje zdrowie.
Badania z udziałem niemal 36 tysięcy mężczyzn, których zdrowie monitorowano przez 24 lata wykazały, że spacery mogą istotnie pomóc w zapobieganiu złamań szyjki kości udowej.
Myślisz o treningu, ale jakoś nie masz okazji, by się zaangażować? Potrzebujesz motywacji do podjęcia ćwiczeń? Oto lista, którą trzeba przejrzeć. Przedstawiono dziesięć naukowo udowodnionych powodów, dla których warto "się przemóc" i zacząć regularnie ćwiczyć.
Zimowa aura nie sprzyja aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Beztroskie lenistwo zwykle umilamy sobie czymś słodkim i rozgrzewającym zarazem – gorącą czekoladą czy świeżo upieczonym ciastem. Skutki wieczornego podjadania mogą nas po pewnym czasie zaskoczyć. Co, a przede wszystkim, jak jeść, żeby mimo wszystko pozostać w dobrej formie? Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, a dobre nawyki wpisać naturalnie w rytm całego dnia.
Jak wynika z badań szpitala Sant'Anna w Turynie, 30 minut spaceru dziennie obniża ryzyko zachorowania na raka piersi o 20-30 proc.
Jeśli zdrowie nie jest wystarczającą zachętą, by się poruszać, być może silniejszą motywacją do aktywności będzie „rozpalanie wyobraźni". Jak wynika z nowych badań, regularne ćwiczenia wspomagają twórcze myślenie.
Starsi mężczyźni mogą zredukować u siebie ryzyko udaru poprzez codzienne chodzenie na spacer.
Chcesz schudnąć? Ciągle walczysz o to, aby utrzymać formę? Ustalono, jaka aktywność fizyczna jest potrzebna dla zachowania zdrowia i pozbycia się zbędnych kilogramów - na trening trzeba przeznaczyć 30 minut dziennie.
Kobiety, które nie wykonywały żadnych innych ćwiczeń poza regularnymi spacerami, były znacznie mniej narażone na rozwój raka piersi w ciągu następnych piętnastu lat.