Panie po menopauzie, które na ćwiczenia poświęcają kilkaset minut tygodniowo, mogą liczyć na zmniejszenie tkanki tłuszczowej i ograniczenie ryzyka raka piersi. Im więcej się ćwiczy, tym wyższe korzyści można odnieść.
Zmagasz się z cukrzycą? Nie jest łatwo utrzymać odpowiedni poziom cukru, gdy tak wiele czynników ma na to wpływ. Poniższe wskazówki powinny jednak pomóc w zarządzaniu chorobą - przeprowadzono wiele badań dotyczących cukrzycy i ich wyniki dają informacje o sposobach na lepsze funkcjonowanie diabetyków i osób zagrożonych tym problemem.
Chodzenie na dwuminutowy "spacer" co godzinę zmniejsza ryzyko wcześniejszego zgonu o 33 procent.
Regularne spacery mogą poprawić samopoczucie mężczyzn chorych na raka prostaty, wynika z nowego badania.
Za oknem jeszcze pada deszcz, a czasem nawet śnieg, ale mimo niesprzyjającej aury i tak warto (dobrze opatulonym) udać się na spacer. Wymierne korzyści z przechadzki powinny cię do niej dostatecznie zachęcić.
Wystarczą ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, a nawet spacery, by kobiety, które doświadczają stanów depresyjnych, istotnie poprawiły jakość swojego życia.
Obecne rekomendacje mówią, że powinno się ćwiczyć 150 minut tygodniowo, ale niewielki wzrost aktywności jest bardziej realny, więc warto zacząć od drobnych treningów.
Nie unikaj ćwiczeń. Brak aktywności fizycznej to dwukrotnie wyższe ryzyko śmierci niż otyłość.
W grupie mężczyzn z rakiem prostaty aktywni fizycznie, mają większe szanse na przeżycie niż ci, którzy unikają wysiłku.
Nowe badania wykazały, że większość traconej przez nas masy podczas procesu odchudzania jest wydychana jako CO2...
Sposób chodzenia jest czynnikiem predykcyjnym śmiertelności u osób starszych.
Ogłoszono nominacje do nagrody National Geographic - Adventurer of the Year. Na wyróżnienie ma szansę Aleksander Doba - 68-latek, który przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki pomiędzy wybrzeżami Europy i Ameryki Północnej. Głosować można od 6 listopada do 31 stycznia.
Podejmowanie aktywności fizycznej trzy razy w tygodniu zmniejsza ryzyko depresji o około 16 procent, mówią uczeni z University College London.
Warto dostawać się do pracy pieszo lub chociaż część drogi pokonywać w ten sposób. Jak wynika z badań, które opublikowano w magazynie Preventive Medicine, osoby przemierzające pieszo drogę do pracy, są szczęśliwsze.
Dzięki chodzeniu na bosaka obniżasz ryzyko upadku.