Jeśli masz jakieś noworoczne postanowienia, warto, by jednym z nich była poprawa samopoczucia. Wprowadź w życie osiem prostych wskazówek, a takie postanowienie z dużym prawdopodobieństwem zostanie zrealizowane.
Wkrótce Nowy Rok i podejmowane często przy tej okazji postanowienia. Jednym z najczęstszych jest to dotyczące aktywności fizycznej. Trudno się jednak zmobilizować i regularnie ćwiczyć, chociaż powszechnie już wiadomo, że to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uchronienie się przed wieloma chorobami i powstrzymanie procesu starzenia się. Zobacz, co może pomóc dotrzymać danej sobie obietnicy podejmowania treningów.
Chyba wszyscy czekają na Boże Narodzenie. To taki czas, w który nawet niewierzący uważają za szczególny - z sentymentem pielęgnuje się znane z dzieciństwa tradycje, wyczekuje się rodzinnych spotkań, można odetchnąć od codzienności, a obdarowywanie prezentami i przyjmowanie ich to bardzo przyjemny aspekt Gwiazdki. Bez wątpienia Boże Narodzenie ma rodzinny wymiar, co jest powszechnie cenione. Jednocześnie prawdą jest, że spotkania z bliższymi i dalszymi krewnymi mogą męczyć... Oto, jak nie stracić swiątecznego ducha i w dobrym humorze przetrwać rodzinny „najazd".
Nie, to nie żart. Brytyjscy uczeni odkryli związek między siłą nóg i zdolnościami mózgu do powstrzymywania efektów starzenia się.
Badania uczonych z London School of Economics wykazały, że ci, którzy poświęcają na energiczne spacery 30 minut dziennie, mają większe szanse na schudnięcie niż ci, którzy chodzą na siłownię.
Tylko 29 procent polskich seniorów regularnie się gimnastykuje. Tymczasem systematyczna aktywność fizyczna jest kluczem do dobrej kondycji i sprawniejszego codziennego funkcjonowania. Warto zatem wybrać formę aktywności, która będzie dostosowana do indywidualnych predyspozycji.
Zachowaj młodość. Nie wszystkie skutki procesu starzenia się da się wyeliminować, ale można sprawić, że nastąpią później lub będą osłabione. Wymienionych poniżej piętnaście punktów pomoże ci utrzymać młodość ciała i umysłu.
Suplementacja witaminą C daje duże korzyści dla zdrowia ludziom otyłym i mającym nadwagę. Z badań wynika, że może być tak skuteczna jak ćwiczenia.
Aktywność fizyczna ma wiele zalet, wpływa na ciało, a także na umysł, uchroni nawet przed depresją. Wystarczy pilnować jednej zasady - co najmniej 150 minut ćwiczeń tygodniowo, może być nawet w 10-minutowych sesjach. Dzięki temu zachowamy zdrowie, a nasze życie zyska na jakości i pewnie też na długości.
Upadki są poważnym problemem osób starszych. Stanowią jedną z głównych przyczyn śmierci ludzi po 65 roku życia i przyczyniają się do niepełnosprawności. Poza tym ich konsekwencje dużo kosztują służbę zdrowia. Szkockie władze zainaugurowały kampanię, która ma upowszechniać informacje, jak uniknąć upadków.
Panie po menopauzie, które na ćwiczenia poświęcają kilkaset minut tygodniowo, mogą liczyć na zmniejszenie tkanki tłuszczowej i ograniczenie ryzyka raka piersi. Im więcej się ćwiczy, tym wyższe korzyści można odnieść.
Zmagasz się z cukrzycą? Nie jest łatwo utrzymać odpowiedni poziom cukru, gdy tak wiele czynników ma na to wpływ. Poniższe wskazówki powinny jednak pomóc w zarządzaniu chorobą - przeprowadzono wiele badań dotyczących cukrzycy i ich wyniki dają informacje o sposobach na lepsze funkcjonowanie diabetyków i osób zagrożonych tym problemem.
Chodzenie na dwuminutowy "spacer" co godzinę zmniejsza ryzyko wcześniejszego zgonu o 33 procent.
Regularne spacery mogą poprawić samopoczucie mężczyzn chorych na raka prostaty, wynika z nowego badania.
Za oknem jeszcze pada deszcz, a czasem nawet śnieg, ale mimo niesprzyjającej aury i tak warto (dobrze opatulonym) udać się na spacer. Wymierne korzyści z przechadzki powinny cię do niej dostatecznie zachęcić.