Lato wróci dopiero za rok, co nie znaczy, że musimy zapomnieć o relaksujących rozrywkach. Powstaje coraz więcej miejsc, gdzie możemy wypocząć choć na krótko. Weekendowy wypad za miasto lub do SPA może okazać się wręcz zbawienną formą relaksu. A czasem wystarczy odwiedzić... basen?
Jesień to okres, w którym znacznie obniża się odporność naszego organizmu, dlatego póki nie nadejdą chłodne dni, warto zawczasu pomyśleć o wzmocnieniu się. Jakie miejsce jest najbardziej odpowiednie na jesienny wypoczynek? To, które jest wówczas najcieplejsze, czyli bałtyckie wybrzeże!
SPA, czyli Salus per aquam oznacza zdrowie przez wodę. Tak zwykli mawiać Rzymianie, upatrując czynników zdrowotnych i poprawiających samopoczucie w działaniu wody. Przez lata, nasze (pra)babcie i (pra)dziadkowie jeździli „do wód", aby tam leczyć swoje dolegliwości. Dziś najmocniejszą stroną SPA nie jest już wyłącznie woda, ale specjaliści, którzy na co dzień doradzają kuracjuszom.
Mistrzostwa Europy to święto piłki nożnej. Jedni cieszą się z faktu, że odbędą się w Polsce, dla innych mogą okazać się prawdziwą udręką. Nie każdy z nas z łatwością zniesie szalejących kibiców, tłumy ludzi na ulicach, zmiany w rozkładach jazdy, a także zapowiadane okresowe podwyżki cen artykułów spożywczych. Może więc dobrym pomysłem okaże się „wielka ucieczka"?
Jeśli potrzebujesz pretekstu aby zarezerwować sobie sesję masażu w najbliższym spa, dostarczają go naukowcy: stwierdzono, że masaż jest pomocny złagodzeniu bólów głowy.
Marokanki od wieków słyną na świecie z urody i pięknej, gładkiej skóry. Pytane, o sposoby pielęgnacji odpowiadają, że używają jedynie kosmetyków naturalnych stosowanych jeszcze przed wiekami. Jedną z tajemnic ich urody jest czarne mydło zwane savon noir, które wspaniale pielęgnuje ciało. Jest mydłem roślinnym w 100 procentach naturalnym.
Natura bogato nas obdarzyła, koniecznie skorzystajmy więc z tego, co ma do zaoferowania. Kasztanoterapia jest na pewno dobrym pomysłem na chwilę relaksu, odprężenia, a kasztany - tak często trzymane na szczęście, mogą być również wykorzystywane dla naszego zdrowia.
Uzdrawianie dźwiękiem znane jest w kulturze wschodu od ponad 5 tysięcy lat dzięki świętym księgom hinduizmu. Masaż uzyskany za pomocą muzyki gongów i mis tybetańskich pozwala m.in. na pozbycie się napięcia, bólu, unormowanie ciśnienia tętniczego, a nawet regulację przemiany materii.Od niedawna ta metoda terapeutyczna dostępna jest także w krajach zachodnich.
Jeszcze na dobre nie skończył się sezon letniego wypoczynku, a biura podróży już zachęcają do przygotowania się na zimowe szaleństwo. Niektóre z nich oferują nawet 30 procentową zniżkę na oferty zimowe.
Kuracje anti-aging, zabiegi prozdrowotne i różne terapie alternatywne zyskują coraz większą popularność. Ludzkość wykorzystuje zasoby naturalne w celu poprawy zdrowia i wyglądu od zarania, ale dziś są one odpowiednio „skanalizowane", poprawione i zbadane, tak, by w jak największym stopniu czerpać z ich mocy. Na całym świecie powstają liczne centra spa i wellness.
Dość często po ciężkim dniu czujemy się wyczerpani i pozbawieni energii. Warto wtedy wygospodarować kilka chwil dla siebie i przygotować ciepłą - ale nie gorącą - kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli.
Wody o niezwykłych właściwościach odkrywano na całym świecie, ale na szczególną uwagę zasługuje jedna z nich – woda siarczkowa. Wpływ kąpieli siarczkowych na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka a następnie stymulację procesów odnowy.
Małżeństwo to cudowny okres, choć wymagający wielu poświeceń. Tuż po ślubie starasz się być piękna dla męża, dbasz o ciało i włosy. Następnie nadchodzi okres ciąży i wychowania potomków. Wtedy najważniejsze są dzieci, a ty zapominasz o sobie. Czas płynie szybko i nawet się nie obejrzysz, a dzieci wyfruwają z twojego gniazdka i znów zostajecie z mężem tylko dla siebie. To znakomity okres żeby odświeżyć swoją miłośś, ale też.... urodę.
Choć nadejście chłodniejszych dni jest nieuniknione, może spojrzymy na zimę życzliwiej, jeśli uświadomimy sobie, że minusowe temperatury mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie tylko leczą i łagodzą ból, ale również spowalniają procesy starzenia.
SPA to skrót od łacińskiego Sanus per aquam - zdrowie przez wodę. Nie wiadomo kto pierwszy wymyślił wodne terapie. W Europie pierwsi byli Grecy, ale to Rzymianie wraz z podbojem starego kontynentu rozpropagowali ideę korzystania z wodnych dobrodziejstw i przyjemności.