Kto by pomyślał, że jeszcze kilka lat temu wegetarianie postrzegani byli jako dziwacy krytykujący mięsożerców i czyhający na możliwość oblania czerwoną farbą kobiety ubranej w naturalne futro?
Odpowiednie menu to lepsze zdrowie, samopoczucie i rozkosz smaku. Niektóre produkty są szczególnie polecane osobom dojrzałym, bowiem ich właściwości odżywcze pomagają walczyć z negatywnymi efektami procesów starzenia się organizmu i powstrzymują rozwój rozmaitych chorób. Poniżej lista największych hitów dietetycznych.
Kilka prostych zmian w stylu życia może pomóc w minimalizowaniu objawów menopauzy. Badania pokazują, że niewielkie modyfikacje mają znaczenie w osłabieniu występowania uderzeń gorąca.
Tak jak zadbane dłonie, zdrowe włosy są również naszą wizytówką. Obserwując ich stan możemy rejestrować zmiany zachodzące wewnątrz naszego organizmu. Pogorszona kondycja włosów może być efektem złej gospodarki hormonalnej czy długotrwałego stresu. Może też być spowodowana nieprawidłową pielęgnacją, nieumiejętnym farbowaniem, nadużywaniem lokówek, czy prostownic.
Soja może być pomocna w redukcji tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha u pań po menopauzie, wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie „American Journal of Obstetrics & Gynecology"
Jakkolwiek nie poleca się produktów sojowych kobietom, które pokonały raka piersi, panie chorujące na ten rodzaj nowotworu powinny sięgnąć po wspomniane artykuły. Naukowcy informują, że u pacjentek w Chinach, które spożywały większe ilości jedzenia z zawartością soi, ryzyko śmierci i nawrotu choroby było znacznie niższe.
Coraz częściej zwracamy uwagę na wartości odżywcze dostępnych produktów, chcemy jeść smacznie i zdrowo. Ważne stały się dla nas składniki wpływające na określone funkcje organizmu, w konsekwencji cenimy produkty, z których wyeliminowano substancje uznane za szkodliwe lub niepożądane. Takimi są np. produkty sojowe.
Masz już 45 lat, przekroczyłaś 50. rok życia, a może po prostu jesteś kobietą, która z niepokojem spogląda w przyszłość, zastanawiając się, co Cię czeka? Czy menopauza musi budzić lęk i sprawiać, że czujesz się mniej atrakcyjna, pozbawiona seksapilu i radości życia? Pora na złamanie stereotypów. Dziś udowadniamy, że można zapomnieć o męczących dolegliwościach - i rozpocząć nowy etap: z nową energią i ochotą na życie.
Jednymi z najczęstszych objawów menopauzalnych są uderzenia gorąca i zlewne poty. Pojawiają się z różną częstotliwością i intensywnością. Bywają bardzo uciążliwe, wraz z nimi mogą występować: kołatanie serca, nadmierne pocenie się i mdłości. Ataki trwają średnio pięć do dziesięciu minut i są głównym powodem szukania przez kobiety pomocy medycznej.
Znaczenia witamin w kosmetyce i codziennej pielęgnacji skóry nie sposób przecenić. Są one niezastąpionym elementem w walce z czynnikami przyspieszającymi starzenie się skóry.
Naukowcy z Uniwersytetu w Illinois przeprowadzili badania, z których wynika, że podwyższony poziom estrogenów we krwi może pogarszać funkcjonowanie tzw. pamięci krótkotrwałej.
Soja to produkt, który zdaniem naukowców powinien znajdować się w naszej diecie. Jedne z nowszych badań podważają prozdrowotne właściwości soi.
Kiełki, choć niepozorne, są prawdziwą „bombą” odżywczą. Zawierają białko, tłuszcze, witaminy, żelazo, cynk, potas, chrom i wiele innych substancji mających niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Możemy kupić gotowe kiełki w sklepie (sprawdzajmy jednak zawsze datę ich przydatności do spożycia) lub wyhodować samemu w specjalnej kiełkownicy lub po prostu na talerzyku wyłożonym gazą.
Dodatkiem do wiosennych kanapek i sałatek mogą być nie tylko warzywa ale i kiełki.W kiełkach znajdziemy wiele cennych składników odżywczych i witamin.
Przeprowadzone dotychczas badania dowiodły, iż przeparty zawierające soję pomagają w łagodzeniu dolegliwości związanych z menopauzą. Z najnowszych badana wynika, iż soja może też korzystnie wpływać na zdrowie mężczyzn.