Zarówno osoby z nadwagą jak i te aktywne fizycznie, kobiety i mężczyzn, dzieci, młodych i starszych – każdego mogą dotknąć te dolegliwości. Mimo, że to częste problemy skórne, to nadal nie umiemy im zapobiegać ani szybko z nimi radzić.
Odciski nie są tylko problemem estetycznym - niejednokrotnie wywołują ból, a nieleczone powodują stany zapalne. Warto zatem wiedzieć, jak z nimi postępować oraz jak zapobiegać ich powstawaniu. Podajemy sposoby, dzięki którym unikniemy tej przykrej dolegliwości oraz radzimy co robić, kiedy już się jej nabawimy.
Wiecznie młoda i piękna cera to marzenie wielu. Taki efekt ciężko jest jednak uzyskać, zwłaszcza gdy nawet w powietrzu, którym codziennie oddychamy, czają się substancję powodujące jej przedwczesne starzenie. Przed samym zanieczyszczonym powietrzem bronić się ciężko, ale możemy, do tej nierównej walki, przygotować naszą skórę i stosować odpowiednie środki.
Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego już od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Przemawia za nimi możliwość uzyskania szybkiego i satysfakcjonującego efektu oraz bezpieczeństwo. Jednak, tak jak w przypadku wszystkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ryzyko wystąpienia powikłań istnieje zawsze. Czy jesteśmy w stanie je zminimalizować? Oczywiście. Wystarczy tylko pamiętać o 4 najważniejszych sprawach.
Pielęgnacja stóp osób starszych znacząco różni się od tej, dedykowanej młodym ludziom. Z wiekiem skóra przestaje produkować ochronną warstwę tłuszczową, więc osoby starsze muszą dostarczać ją w kremach. Dodatkowo skóra staje się delikatniejsza, cieńsza i mniej elastyczna. Z tego powodu jest bardziej narażona na otarcia i uszkodzenia. Jak zatem postępować przy pielęgnacji skóry stóp osób starszych?
Wiatr, mróz, suche powietrze, a jak by tego było mało to pomieszczenia, w których przebywamy, wysuszają naszą skórę. Zima to szczególna pora roku, w czasie której warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Jak to zrobić? I czy rzeczywiście nie należy stosować kremów nawilżających?
Do tej pory za głównego winowajcę przedwczesnego starzenia uznawano nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne. Niestety, to nie jedyny czynnik. Badania wykazały, że zmarszczkom i przebarwieniom sprzyja również smog. Jak się uchronić przed jego negatywnym działaniem?
Zimą skóra jest szczególnie narażona na podrażnienia . Nie służy jej przede wszystkim mróz i wiatr, który często towarzyszy nam w drodze do pracy, ale również zmiany temperatury i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Radzimy jak zimą zadbać o skórę.
Trądzik nie dotyczy tylko młodych. Z tym problemem boryka się coraz więcej osób, które okres dojrzewania mają już dawno za sobą. Trądzik dorosłych to jednostka chorobowa, którą należy leczyć. Co robić i jakich zabiegów unikać, by nie zaostrzyć problemu?
Egzema, skaza białkowa, astma skóry czy świerzbiączka to nazwy dotyczące jednej jednostki chorobowej – atopowego zapalenia skóry, czyli AZS. Nie ma jeszcze na nie leku, ale trafne rozpoznanie i konsekwentna pielęgnacja ciała może znacząco złagodzić objawy choroby.
Kąpiele odżywczo-regeneracyjne, podobnie jak kremy i inne środki pielęgnacyjne, należy dostosować do problemów skórnych, z którymi się borykamy. Co najlepiej dodać do kąpieli regeneracyjnych przy konkretnych problemach skórnych, takich jak nadmierna suchość, wrażliwość lub trądzik?
Z badań przeprowadzonych w tym roku wynika, że ok. 98% Polaków odczuwa stres. Chociaż w dzisiejszych czasach nie da się uniknąć pośpiechu oraz codziennych problemów, warto nad nimi zapanować. Odpowiednia dieta, regularne ćwiczenia, wewnętrzny spokój - jeśli nie wprowadzisz ich jak najszybciej w życie, ucierpi na tym nie tylko twoje zdrowie, ale również i ciało. Poznaj 5 oznak stresu, które odbijają się na urodzie.
Jesień to czas, w którym konieczna jest odpowiednia ochrona i pielęgnacja skóry. W tym okresie powinna ona przede wszystkim skupiać się wokół nawilżenia. Dotyczy to w szczególności twarzy i dłoni, które są najbardziej narażone na zmiany temperatury i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Na co uważać i jak pielęgnować skórę w chłodniejsze dni?
Stres oksydacyjny to zaburzenia równowagi organizmu mogące wywoływać rozmaite konsekwencje: od pogorszenia wyglądu skóry, aż po rozwój wielu chorób (w tym nowotworów). Sprawdź, czym jest oksydacyjny stres, jakie są jego przyczyny oraz w jaki sposób możemy się przed nim uchronić.