Przetłuszczające się włosy, rozdwajające końcówki? Łamliwe paznokcie? Matowa cera? Może to oznaczać niedobór krzemu i witamin wpływających na wygląd i samopoczucie. Sięgnij po wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy, aby poprawić kondycję organizmu.
Fascynacja aloesem towarzyszy ludzkości od tysięcy lat, a niezwykłe właściwości tej unikalnej rośliny znajdują kolejne, różnorodne zastosowania. Już przed wiekami odkryto, że sok z aloesu działa regenerująco oraz uodparniająco na organizm.
Stopa cukrzycowa to bardzo poważne powikłanie cukrzycy, które w ponad 50% przypadków kończy się amputacją, skazując chorego na inwalidztwo. Jest to nie tylko tragedia osobista chorego ale również poważny problem społeczny.
Każda kobieta chce wyglądać pięknie. To naturalne, bo gdy czujemy się piękne mamy lepsze samopoczucie i więcej pewności siebie. To z kolei pozwala nam działać skuteczniej i daje energię do pokonywania wszelkich przeszkód. Jest wiele czynników, które źle wpływają na nasza urodę np. zła dieta, nadmiar słońca, stres. Są to jednak czynniki, które możemy kontrolować. Jedynym czynnikiem, którego nie da się opanować jest czas. Czas bezlitośnie kreśli na nas swoje znaki i niestety nie ma takiej mocy, która mogłaby to zatrzymać. Możemy jednak zaprzyjaźnić się z czasem i wydatnie złagodzić jego wpływ na nasz wygląd.
Dni Zdrowej Skóry to profilaktyczno-edukacyjna akcja Vichy Laboratoires pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, organizowana od 2002 roku. Potrwa jeszcze do 15 lipca.
Wciąż utrzymuje się ogólne przekonanie, że piękna opalenizna jest oznaką zdrowia, a brązowa skóra dodaje nam blasku i urody. Szczególnie kobiety spędzają dużo czasu na słońcu nie zwracając uwagi na konsekwencje intensywnych kąpieli słonecznych. A dermatolodzy nieustannie alarmują o szkodliwym wpływie promieni UVA i UVB na skórę. Okazuje się, że nie tylko powinniśmy ograniczyć korzystanie ze słońca, ale i z solarium.
Biała herbata powstaje z młodych, wiosennych pączków rośliny, które jeszcze nie zdążyły się rozwinąć. Uprawia się ją jedynie w Chinach i na Sri Lance, a jej produkcja jest limitowana i odbywa się według tradycyjnych, bardzo rygorystycznych zasad. Dlatego biała herbata stanowi najdroższy, najrzadziej spotykany i cieszący się największym uznaniem gatunek. Jej dobroczynne właściwości wykorzystywane są zarówno w medycynie jak i kosmetyce.
Choć starzenie to proces, którego uniknąć się nie da większość osób chciałaby go opóźnić i zminimalizować widoczne konsekwencje. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi przemysł kosmetyczny oferując coraz to nowe preparaty. Ulegając reklamom i lansowanej modzie na młodość wydajemy ogromne kwoty na kosmetyki, które często nie są tego warte.
Naukowcy z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN w Warszawie stworzyli preparat, którego dodanie np. do kremu przyczyni się zwiększonego wykorzystania przez skórę przeciwutleniaczy znajdujących się w kosmetyku.
Odkryto, że cebulki żonkila zawierają substancje przeciwstarzeniowe, ekstrakty z nich wykorzystywane są także do spowalniania odrastania niechcianych włosów.
Naukowcy odkryli, iż ekstrakt herbaciny może pomóc w leczeniu uszkodzeń skóry powstałych u osób chorych na raka. Pacjenci oddziałów onkologicznych często poddawani są naświetlaniom, które niekorzystnie wpływają na skórę.
Kolagen, jedno z białek wchodzących w skład ludzkiego organizmu jest coraz częściej wykorzystany jako składnik kosmetyków. Funkcja kolagenu zgodna jest z etymologicznym znaczeniem słowa: spajanie - tak można określić rolę, jaką pełni on w ludzkim organizmie. To właśnie za sprawą kolagenu możliwe jest powstawanie tkanek i narządów na bazie pojedynczych komórek.
Skóra znajdująca się pod wpływem czynników takich jak wiatr lub słońce narażona jest na podrażnienie i wysuszenie. Jednym ze sposobów poprawienia kondycji skóry jest wprowadzenie do codziennego jadłospisu suszonych moreli, będących cennym źródłem prowitaminy A i innych składników mineralnych.
Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych są pełni nadziei odnośnie nowego sposobu na wykrycie choroby Alzheimera, opierającego się na teście skóry. Istotą owej metody jest specyficzny enzym, który reaguje w sposób charakterystyczny tylko ze skórą chorego na Alzheimera.
Do tak zadziwiającego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu Cincinnati. Okazuje się, że jakkolwiek występowanie raka skóry jest rzadsze u ludzi mających ciemną karnację, współczynnik śmiertelności jest o wiele wyższy u nich, niż u osób z jasną karnacją.