Szyja jest metryką kobiety – to bardzo popularne i prawdziwe twierdzenie. Skóra szyi i dekoltu jest bardzo wymagająca, pozbawiona gruczołów łojowych, cienka i delikatna, a więc potrzebuje szczególnej troski. Latem nie sprzyja jej opalanie (słońce wysusza i przyspiesza pojawianie się zmarszczek), a zimą jest drażniona przez grube swetry, golfy i szaliki. A do tego wszystkiego często zdarza nam się zaniedbywać ja przy codziennej pielęgnacji. Efekt? Sucha, zwiotczała, pomarszczona szyja i dekolt, który zamiast upiększać, dodaje nam lat. Jak tego uniknąć?
Dziś osoby dojrzałe prowadzą aktywny tryb życia, intensywnie dbają o urodę i regularnie poddają się zabiegom w salonach kosmetycznych, czy spa. W opóźnieniu procesów starzenia pomagają sport, zdrowa dieta i współczesna kosmetologia.
Upływający czas odgryza się zębem na naszym ciele, a oznaki starzenia najbardziej widoczne są na twarzy. Jednakże nie są to tylko zmarszczki, równie często mamy do czynienia z piegami, plamami i przebarwieniami, które powstały pod wpływem słońca. Wiatr czy mróz na naszą skórę ma także negatywne oddziaływanie, pod ich wpływem naczynka się rozszerzają lub pękają. Skóra traci swą naturalną sprężystość. Te wszystkie procesy nazywamy fotostarzeniem się skóry. Współczesna medycyna estetyczna pozwala nam jednak wyeliminować te problemy w znakomitej większości, a na ratunek przychodzi nowoczesna laseroterapia.
Jak najlepiej pielęgnować skórę dojrzałą? Których substancji należy jej dostarczać? O problemach i potrzebach skóry po 40. roku życia opowiada dermatolog, ekspert marki Revitacell, dr Edyta Engländer.
Skóra kobiet po czterdziestce staje się bardziej sucha, często też traci dawny odcień i jędrność, pojawiają się także głębsze zmarszczki wokół ust i oczu. Takie zmiany to skutek coraz słabszego zatrzymywania wody. To najwyższy czas by zacząć o siebie dbać. Stosowanie odpowiednich zabiegów oraz kosmetyków może sprawić, że w dalszym ciągu skóra będzie wyglądała młodo i świeżo.
Jesienią przesuszona, szorstka, podrażniona chłodem i wiatrem skóra wymaga szczególnej troski. Chcąc przywrócić miękkość i gładkość warto sięgnąć po pielęgnacyjne kosmetyki z naturalnie odżywczymi i nawilżającymi składnikami.
Oliwka w kosmetyce ma za zadanie wygładzić, rewitalizować, odżywić oraz nawilżyć skórę. Naszym ulubionym obszarem ciała, który poddajemy szczególnej uwadze jest właśnie twarz. To ona jest naszą wizytówką, chcemy, żeby wyglądała olśniewająco na co dzień dlatego dobrze jeśli wybieramy przemyślane kosmetyki, które odpowiadają na potrzeby naszej skóry w każdym wieku.
Świeżość i wyjątkowo soczysty aromat letnich owoców to coś, za co niewątpliwie kochamy kosmetyki do pielęgnacji ciała. Jeszcze lepiej, gdy zawierają naturalne ekstrakty z owoców, działające na skórę nawilżająco, odżywczo oraz regenerująco. Wspaniałe owocowe zapachy utrzymują się na skórze jeszcze długo po umyciu a skóra po zastosowaniu jest odświeżona i oczyszczona, delikatna i miła w dotyku.
Z biegiem czasu skóra twarzy traci swoją sprężystość i gładkość. Jej kontur przestaje być idealny i widoczny staje się drugi podbródek. Co zrobić, aby zredukować te objawy i przywrócić twarzy młody wygląd?
Chcesz wyglądać lepiej, ale zniechęcasz się po przeczytaniu dziwnych, niezrozumiałych nazw zabiegów kosmetycznych? Tymczasem za „trudnymi słowami" kryją się zabiegi, które radykalnie odmładzają i poprawiają wygląd skóry. Oto rozszyfrowanie kilku zabiegów na literę „M".
Okolice ramion i kolan zawierają dużo mniej tkanki tłuszczowej niż inne partie naszego ciała, dlatego miejsca te są bardziej narażone na utratę jędrności. Warto o nie zadbać jeszcze przed nadejściem wiosny.
Dbać o skórę należy w każdym wieku. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i rozsądkowi przy chwytaniu promieni słonecznych można opóźnić skutki starzenia. Jeżeli jednak jest już na to zbyt późno, istnieją sposoby, by przywrócić jej kondycję oraz zdrowy wygląd.
Upływającego czasu nie da się zatrzymać, co widać choćby na skórze. Z wiekiem zaczyna brakować jej jędrności, pojawiają się coraz wyraźniejsze zmarszczki, linie mimiczne czy kurze łapki. Można jednak spowolnić ten proces, sięgając po kosmetyki zawierające substancje utrzumujące jędrność i odpowiednie nawilzenie skóry - na przykład olej arganowy.
Na skalę przemysłową produkuje się obecnie ok. 300 olejków eterycznych. Ich właściwości są powszechnie wykorzystywane w przemyśle perfumeryjnym. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z szerokiego zastosowania olejków w produkcji wyrobów kosmetycznych.
O tym, jak sprawić, żeby w organizmie wszystko działo się należycie, również napisano już tysiące grubych tomiszczy - i również mało kto się do nich stosuje. A szkoda, bo zasady nie są trudne do wcielenia w życie i wbrew pozorom nie trzeba w tym celu wydawać majątku.