Pani Basia intensywnie się odchudzała. W końcu udało jej się osiągnąć wymarzoną wagę. Niestety nie wszystko poszło tak, jak by sobie tego życzyła. Po nadmiarze kilogramów został ślad. Teraz jej brzuch szpeci obwisły luźny fałd skóry. Z podobną sytuacją spotkał się pan Adam. Ilu z was boryka się z tym samym problemem? Ilu z was zastanawia się, jak pozbyć się tego kłopotu?
Jeszcze tylko nieco ponad miesiąc dzieli nas od upragnionego sezonu urlopowego – lato, słońce, morska bryza i wylegiwanie na słońcu. Czy powinnyśmy się bać opalania, gdy w koło słyszy się o szybszym starzeniu i nowotworach? Jak zabezpieczyć skórę przed słońcem, by jej nie uszkodzić, a czerpać przyjemność i „nałapać” witaminy D? Obalamy najpopularniejsze mity.
W piątek (12 maja) przypada Europejski Dzień Walki z Czerniakiem. Ten złośliwy nowotwór skóry atakuje co roku 3,5 tysiąca Polaków, z czego niestety połowa pacjentów umiera. Jak w przypadku wielu nowotworów, tak i przy czerniaku ważna jest szybka diagnoza, która umożliwia skuteczne leczenie. Dlatego warto obserwować wszelkiego rodzaju zmiany skórne i konsultować je ze specjalistami.
Co wiesz o swoich włosach? Może się okazać, że całkiem niewiele. Włosy mają swój cykl życia, są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie – na skutek nieodpowiednich nawyków, diety czy genów – mogą okazać się bardzo kruche. Znajdziemy w nich wiele cennych informacji, mogą zdradzić twoje sekrety, ale i przekazać, na co chorujesz. Poznaj 8 najbardziej zaskakujących faktów na temat włosów.
Sucha skóra starzeje się szybciej i jest bardziej podatna na infekcje. Warto więc stale przywracać jej odpowiednie nawilżenie. Wiosna to szczególny czas, aby dodatkowo o nią zadbać.
Gorsza kondycja skóry po zimie to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Przy ujemnych temperaturach mniej się pocimy, ale skóra jest także mniej natłuszczona, zmniejsza się bowiem wytwarzanie płaszcza płaszcz lipidowego, który jest naturalną ochroną przez czynnikami zewnętrznymi. Kolejnym negatywnym czynnikiem jest centralne ogrzewanie, które wysusza powietrze w pomieszczeniach i odbiera tym samym wilgoć skórze. Również nieodpowiednia dieta, uboga w witaminy i mikroelementy nie jest obojętna dla naszego organizmu. Efekt to poszarzała, cienka skóra, popękane naczynka krwionośne, przebarwienia i nierówny koloryt.
Nic nie działa tak pozytywnie na skórę i samopoczucie, jak odpowiednio dobrane do naszych potrzeb zioła. Ich właściwości lecznicze były powszechnie znane i wykorzystywane już w starożytności. Teraz, kiedy coraz częściej korzystamy z wiedzy naszych babć, stały się popularną bazą większości dobrych kosmetyków.
Podczas codziennej toalety nie zastanawiamy się nad tym, że łazienka, w której dbamy o higienę naszego ciała może być jednocześnie obszarem, w którym łatwo o infekcję skórną. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?
Chcąc cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami latem, już teraz należy rozpocząć ich intensywną regenerację. Skóra stóp trzymana zimą w ciężkich i mało przewiewnych butach rogowacieje i pęka. Dodatkowo częste zmiany temperatury, przemarznięcia czy przemoczenia pozbawiają ją wody i cennych lipidów. W jaki sposób przywrócić ją do odpowiedniej kondycji? Prezentujemy kilka sposobów na domową odnowę stóp.
Cynk to ważny mikroelement pełniący w ludzkim organizmie wiele istotnych funkcji, począwszy od wpływu na odporność, stan skóry, włosów i paznokci, płodność do wspomagania odbierania bodźców smakowych i węchowych, procesów uczenia się i zapamiętywania.
Zarówno osoby z nadwagą jak i te aktywne fizycznie, kobiety i mężczyzn, dzieci, młodych i starszych – każdego mogą dotknąć te dolegliwości. Mimo, że to częste problemy skórne, to nadal nie umiemy im zapobiegać ani szybko z nimi radzić.
Odciski nie są tylko problemem estetycznym - niejednokrotnie wywołują ból, a nieleczone powodują stany zapalne. Warto zatem wiedzieć, jak z nimi postępować oraz jak zapobiegać ich powstawaniu. Podajemy sposoby, dzięki którym unikniemy tej przykrej dolegliwości oraz radzimy co robić, kiedy już się jej nabawimy.
Wiecznie młoda i piękna cera to marzenie wielu. Taki efekt ciężko jest jednak uzyskać, zwłaszcza gdy nawet w powietrzu, którym codziennie oddychamy, czają się substancję powodujące jej przedwczesne starzenie. Przed samym zanieczyszczonym powietrzem bronić się ciężko, ale możemy, do tej nierównej walki, przygotować naszą skórę i stosować odpowiednie środki.
Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego już od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Przemawia za nimi możliwość uzyskania szybkiego i satysfakcjonującego efektu oraz bezpieczeństwo. Jednak, tak jak w przypadku wszystkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ryzyko wystąpienia powikłań istnieje zawsze. Czy jesteśmy w stanie je zminimalizować? Oczywiście. Wystarczy tylko pamiętać o 4 najważniejszych sprawach.