Koniec roku to zazwyczaj prawdziwy maraton – przygotowania, spotkania świąteczne, imprezy sylwestrowe i karnawałowe. Nic dziwnego, że trudno w tym okresie znaleźć choć trochę czasu dla siebie. A przecież każda z nas, również, a może przede wszystkim w tym okresie, chciałaby prezentować się pięknie! Jakie zabiegi wybrać, aby osiągnąć wymarzony efekt i nie stracić przy tym wiele cennego czasu?
Rozszerzone pory to zmora wielu kobiet, a także niejednego mężczyzny. Najczęściej są cechą dziedziczną, więc nie mamy wpływu na ich powstawanie. Co innego, jeśli chodzi o możliwości radzenia sobie z problemem – w tej kwestii mamy dziś na szczęście coraz bardziej skuteczne metody.
Pojawienie się na skórze przebarwień i innych zmian pigmentowych, takich jak piegi, ostuda czy plamy posłoneczne, przebarwienia potrądzikowe to często wynik skłonności genetycznej, zaburzeń hormonalnych lub przyjmowania leków i ziół fotouczulających (np. dziurawca). Zdarza się jednak, że przebarwienia pojawiają się również po intensywnym opalaniu. Na szczęście można je skutecznie rozjaśnić. Zima – czyli okres, w którym ekspozycja skóry na słońce jest zminimalizowana – to na to najlepsza pora.
W trakcie sezonu zimowego skóra jest narażona na negatywne działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Największym zagrożeniem są wysokie amplitudy temperatur, które sprawiają, że staje się ona sucha i podrażniona. W jaki sposób przygotować skórę do tego trudnego dla niej okresu?
Niskie i zmienne temperatury nie są łaskawe dla naszej skóry. Na jej kondycję negatywnie wpływa również mroźny wiatr czy zanieczyszczone smogiem powietrze. Możemy jednak dobrze przygotować się do tego okresu. Jak zatroszczyć się o naszą skórę jeszcze przed nadejściem zimy?
Co za dużo to niezdrowo - ta zasada tyczy się także stosowania kremów. Nakładanie zbyt dużej ilości kremu do twarzy może obciążyć naszą skórę. Większa ilość kremu to też większe problemy z jego wchłonięciem. Ile kremu powinniśmy używać?
Skóra twarzy jest napięta, pomarszczona i przesuszona? Winą możesz obarczyć mydło. Stosowany przez nasze babcie i prababcie kosmetyk w gruncie rzeczy szkodzi naszej urodzie. Co dzieje się podczas kontaktu skóry z mydłem i jak prawidłowo pielęgnować twarz? Przeczytaj rady kosmetologa.
Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie ludzkim w postaci soli sodowej. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra jest nawilżona i elastyczna. Wspomaga także proces gojenia ran i regeneracji naskórka. Kiedy organizm jest młody wytwarza wystarczającą ilość kwasu hialuronowego, jednak z wiekiem staje się go coraz mniej. Co nam wtedy grozi i jak temu zapobiec?
Jesień może być piękna, ciepła i słoneczna, albo mroźna, z deszczem i roztopionym śniegiem. Kiedy rano wychodzisz z domu jest przymrozek, a kiedy wracasz, temperatura sięga kilkunastu stopni i świeci słońce. Niezależnie od tego, jaka akurat aura panuje za oknem – o jednym nie powinnaś zapominać – o właściwej pielęgnacji. Przygotowaliśmy 10 ważnych wskazówek, jak właściwie zadbać o skórę jesienią.
Według statystyk w Polsce na łuszczycę choruje prawie milion osób. Wielu chorych z powodu wstydu nie zgłasza się jednak do lekarza, więc liczba ta może być znacznie wyższa. Większość nie ma też dostatecznych informacji na temat swojej przypadłości, podobnie jak reszta społeczeństwa. Aby zwiększyć świadomość Polaków w tym zakresie, ruszył program edukacyjny „Nie traktuj łuszczycy powierzchownie!”. Jego celem jest pomoc pacjentom oraz zmiana nastawienia społeczeństwa wobec chorych.
Rzadko zastanawiamy się, jaki kosmetyk będzie najlepszy dla naszej skóry w przypadku dłuższych kąpieli. Często kierujemy się jego wyglądem (kuszące, solankowe „babeczki”) lub stawiamy na przypadkowy wybór produktów akurat dostępnych w pobliskiej drogerii. Warto jednak bliżej przyjrzeć się produktom przeznaczonym do stosowania w wannie, gdyż wiele z nich może wysuszać skórę. Z kolei właściwie dobrane i dopasowane do jej potrzeb sprawią, że nabierze zdrowego i pięknego wyglądu.
Przy bardzo suchej skórze odczuwa się duży dyskomfort, związany z jej napięciem, dużą wrażliwością oraz świądem. Właściwa kąpiel i pielęgnacja może w dużym stopniu zniwelować te objawy, natomiast nieodpowiednia – znacznie pogorszyć stan skóry. Jak myć bardzo suchą skórę?
Nikomu nie trzeba już przypominać o tym, że picie wody jest bardzo ważne dla zdrowia i skóry, a jej działanie może dać organizmowi wiele dobrego. Pamiętamy też o tym, że kawa wypłukuje witaminy, ale czy przywiązujemy należytą wagę do herbaty?
Zaburzenia gospodarki hormonalnej, częste zmiany diet, szybki przyrost wagi oraz nieregularne kontrolowanie stanu kondycji skóry mogą prowadzić do powstawania rozstępów. Rozstępy, to ułożone równolegle wrzecionowate pasma - blizny, występujące najczęściej w okolicach piersi, ud, brzucha oraz ramion. Są one odporne na działanie promieni słonecznych i samoopalaczy, a także na substancje aktywne zawarte w kosmetykach.
Cukier uzależnia - zdania w tej kwestii są podzielone, chociaż nawet gdyby to nie była prawda, to trudno oprzeć się sernikowi czy, teoretycznie zdrowym, ciasteczkom zbożowym. Jednak znajdziemy go nie tylko w słodyczach, jest w zasadzie wszędzie. W pieczywie, wędlinach, ketchupie… Wg kosmetologów nasza dieta powinna zawierać go jak najmniej. Dlaczego? Zasada jest prosta: im więcej jesz cukru, tym starzej wyglądasz.