Piegi mogą upiększać, jednak wiele osób bardzo chętnie by się ich pozbyło. Przebarwienia na skórze da się na szczęście skutecznie usuwać. Warto też im zapobiegać.
Każdy wie, że skórę twarzy trzeba myć delikatnymi preparatami, regularnie nawilżać i chronić przed nadmiernym działaniem światła słonecznego. To jednak nie wszystko. Te „zabiegi" nie przyniosą oczekiwanych skutków, jeśli sami nieświadomie narażamy skórę na niesprzyjające jej czynniki.
Kolagen jest jedną z najważniejszych i cennych substancji, od których zależy młodość, jędrność, gładkość i elastyczność skóry. Bez niego nie mogą też prawidłowo działać: układ kostny, mięśnie, układ nerwowy, a także oczy, nerki, wątroba oraz serce.
Szyja jest metryką kobiety – to bardzo popularne i prawdziwe twierdzenie. Skóra szyi i dekoltu jest bardzo wymagająca, pozbawiona gruczołów łojowych, cienka i delikatna, a więc potrzebuje szczególnej troski. Latem nie sprzyja jej opalanie (słońce wysusza i przyspiesza pojawianie się zmarszczek), a zimą jest drażniona przez grube swetry, golfy i szaliki. A do tego wszystkiego często zdarza nam się zaniedbywać ja przy codziennej pielęgnacji. Efekt? Sucha, zwiotczała, pomarszczona szyja i dekolt, który zamiast upiększać, dodaje nam lat. Jak tego uniknąć?
Naukowcy z agencji NASA opracowali bardzo skuteczny - jak twierdzą - krem przeciwzmarszczkowy, który zawiera pył diamentowy. Niestety kosmetyk kosztuje setki funtów.
„Kobieta ma tyle lat na ile zasługuje” – mawiała Coco Chanel. Co miała na myśli? Głównie to, że całe życie powinnyśmy dbać o kondycję skóry i ciała. Jakimi kremami się smarujemy, co jemy, jak długo śpimy, z jakich zabiegów medycyny estetycznej korzystamy – wszystko odbije się na naszej skórze w przyszłości. Oczywiście upływ czasu jest nieunikniony, podobnie jak powstawanie zmarszczek. Nie oznacza to jednak, że nie możemy spowolnić efektów starzenia się i wyglądać atrakcyjnie w każdym wieku.
Aby dobrze dbać o skórę twarzy, warto ją myć dwa razy dziennie, nie stosować mleczka oczyszczającego, i z umiarem wygrzewać się na słońcu zawsze stosując ochronę przed promieniowaniem UV.
Znane jest powiedzenie, że dodatki czynią ubiór. Nawet najlepsza sukienka połączona z kiepskiej jakości szpilkami straci swój urok, a źle dobrana torebka niepotrzebnie odciągnie uwagę od nowego płaszcza. Podobnie jest z… naszą urodą. Dobre zabiegi lub kremy stosowane na twarz sprawią, że skóra będzie piękna i gładka, jednak przecież nie tylko twarz świadczy o naszej metryce. Spójrz na zagraniczne gwiazdy – Sophię Loren lub Goldie Hawn – ich wiek zdradza przede wszystkim zwiotczała skóra szyi.
Każdego dnia wypada nam około 100 włosów. To zupełnie naturalne. Jeśli jednak tracimy ich więcej, warto zwłaszcza jesienią i zimą zadbać o swoją czuprynę, a gdyby pomimo domowych zabiegów ich kondycja się nie poprawiła – wybrać się do dermatologa.
Skóra twarzy to jedyna część ciała, której nie ubieramy wychodząc na zewnątrz w czasie zimy. Tymczasem mróz czy wiatr może wyraźnie popsuć jej stan i wygląd dlatego już dziś zadbaj o skórę i przygotuj ją na zimowe dni.
Krótsze dni, mniej słońca i coraz zimniejsze noce. Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Nie jest jednak ona wcale taka straszna, jeśli odpowiednio przygotujesz się na jej przyjście.
W okresie jesienno-zimowym, w pełni sezonu grzewczego, skóra bardzo szybko traci wilgoć, staje się sucha, szorstka i podatna na urazy. Aby przeciwdziałać szkodliwym czynnikom stosujemy drogie kremy, balsamy i maseczki. Potrzebujemy jednak czegoś więcej... Głęboko nawilżoną skórę uzyskamy działając na nią z dwóch stron jednocześnie: od zewnątrz i od środka.
Działający natychmiast kwas hialuronowy i mniej znany, ale dający długotrwałe efekty kwas polimlekowy – oba wypełniacze wykorzystywane są w nieco inny sposób, ale każdy z nich jest skuteczny. Który w takim razie wybrać w walce o młodą skórę?
Intensywne wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy odwodnienie skóry to wyraźne oznaki tego, że organizm domaga się dodatkowych witamin i substancji odżywczych. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odpowiedni suplement diety, który pomoże uzupełnić niedobory.
W piątej dekadzie życia kobiety zaczyna się proces starzenia hormonalnego, spowodowany spadkiem poziomu hormonów płciowych – estrogenów. W efekcie skóra dostaje mniej bodźców zmuszających ją do regeneracji, produkuje mniej włókien podporowych, pogarsza się jej ukrwienie. W odpowiedzi na potrzeby skóry w okresie starzenia hormonalnego Laboratorium Iwostin stworzyło linię kocmetyków Iwostin Re-Storin, przywracającą gęstość i napięcie skóry wrażliwej po 50. roku życia.