Ochrona lipidowa skóry zostaje znacznie osłabiona pod wpływem wiatru, słońca i gorącego powietrza. Zwykle po urlopie nasza skórą jest bardzo sucha, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Powrót do domu z wakacji wiąże się zatem często z koniecznością przywrócenia skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia.
Podobno gdyby całkowicie zrezygnować z ekspozycji skóry na słońce, proces jej starzenia rozpocząłby się dopiero po 60-stce. Nie sposób się o tym przekonać, dlatego na co dzień gdybanie lepiej odstawić na bok, a w zamian realnie zająć się profilaktyką i niwelowaniem już powstałych zmian.
Zmęczona cera, podkrążone oczy, przebarwienia – to problemy milinów Polek. Większość z nas szuka ratunku w podkładach i korektorach, zapominając o najważniejszym - właściwym przygotowaniu skóry. O podstawach dobrego makijażu rozmawiamy z Agnieszką Brodą, właścicielką i dyrektor kreatywną Biar Beauty Group.
Przed nadejściem lata należy zadbać o skórę zarówno od wewnątrz jak i na. Czynności pielęgnacyjne można wykonywać w domu, jednak warto także skorzystać z profesjonalnych usług gabinetów kosmetycznych.
Zimowa aura bardzo szkodzi naszej skórze twarzy. Mróz i silny wiatr sprawiają, że częściej dochodzi do podrażnień czy nadmiernego wysuszenia skóry. W tej sytuacji stosowanie zwykłego kremu nawilżającego nie rozwiąże problemu. Jak ograniczyć działanie czynników zewnętrznych, aby móc cieszyć się zdrową skórą w czasie zimy?
W najbliższy wtorek obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę. Na tę chorobę w Polsce cierpi ponad milion osób. To święto to doskonała okazja na zwrócenie uwagi społeczeństwa na codzienne problemy chorych na łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS). Obchody Światowego Dnia Chorych na Łuszczycę powiązane będą w tym roku z konferencją dla pacjentów „Edukacja & Integracja” organizowaną przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Psoriasis”.
Podczas opalania ciało człowieka narażone jest na wiele niebezpiecznych chorób i dolegliwości. Najczęściej dochodzi do oparzeń słonecznych oraz udaru cieplnego, które spowodowane są nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Najpoważniejszą konsekwencją związaną ze zbyt długim opalaniem są nowotwory skóry.
Osiąganie dojrzałości i starzenie się może być fascynujące choćby z naukowego punktu widzenia. Niezwykle zmiany zachodzące w sposobie funkcjonowania organizmu, zaskakujący rozwój określonych cech psychicznych, ciekawe wykorzystanie nabytych doświadczeń, zmodyfikowane postrzeganie rzeczywistości - oto, czego doznają ludzie wraz z wiekiem. Poniżej przedstawiamy ciekawe aspekty dotyczące dojrzałego i starszego wieku.
Pomarszczona, wysuszona, szorstka - tak w przyszłości będzie można opisać naszą skórę, jeśli nie będziemy jej odpowiednio chronić podczas kąpieli słonecznych. Jeżeli chcemy uniknąć skutków ubocznych opalania, trzeba pamiętać o umiarze i przestrzegać kilku zasad.
Lato to pora roku, na którą ludzie czekają z wielką niecierpliwością. Nic tak przecież nie poprawia nastroju, jak słoneczny i ciepły dzień, a działanie słońca daje wiele pozytywnych efektów dla zdrowia i urody. Jednak promieniowanie słoneczne ma również negatywne działanie. Odbija się ono przede wszystkim na zdrowiu i jest głównym czynnikiem przyśpieszającym procesy starzenia skóry. Czy zatem istnieje złoty środek umożliwiający bezpieczne korzystanie z dobrodziejstw słonecznych kąpieli i uniknąć niebezpieczeństw związanych z opalaniem?
Piegi mogą upiększać, jednak wiele osób bardzo chętnie by się ich pozbyło. Przebarwienia na skórze da się na szczęście skutecznie usuwać. Warto też im zapobiegać.
Każdy wie, że skórę twarzy trzeba myć delikatnymi preparatami, regularnie nawilżać i chronić przed nadmiernym działaniem światła słonecznego. To jednak nie wszystko. Te „zabiegi" nie przyniosą oczekiwanych skutków, jeśli sami nieświadomie narażamy skórę na niesprzyjające jej czynniki.
Kolagen jest jedną z najważniejszych i cennych substancji, od których zależy młodość, jędrność, gładkość i elastyczność skóry. Bez niego nie mogą też prawidłowo działać: układ kostny, mięśnie, układ nerwowy, a także oczy, nerki, wątroba oraz serce.
Szyja jest metryką kobiety – to bardzo popularne i prawdziwe twierdzenie. Skóra szyi i dekoltu jest bardzo wymagająca, pozbawiona gruczołów łojowych, cienka i delikatna, a więc potrzebuje szczególnej troski. Latem nie sprzyja jej opalanie (słońce wysusza i przyspiesza pojawianie się zmarszczek), a zimą jest drażniona przez grube swetry, golfy i szaliki. A do tego wszystkiego często zdarza nam się zaniedbywać ja przy codziennej pielęgnacji. Efekt? Sucha, zwiotczała, pomarszczona szyja i dekolt, który zamiast upiększać, dodaje nam lat. Jak tego uniknąć?
Naukowcy z agencji NASA opracowali bardzo skuteczny - jak twierdzą - krem przeciwzmarszczkowy, który zawiera pył diamentowy. Niestety kosmetyk kosztuje setki funtów.