Stres jest niezbywalnym elementem życia, niegdyś miał bezpośredni wpływ na zdolność przetrwania, dziś oddziałuje m. in. na naszą kreatywność i zdolność uczenia się. Jednak, kiedy się przedłuża i odczuwamy go zbyt często - jego skutki są katastrofalne zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu.
Kochasz kąpiele słoneczne? Nic w tym złego. Podczas opalania nasz organizm wytwarza nie tylko cenną witaminę D3, ale także endorfiny, czyli hormony szczęścia. Ze słońca warto zatem korzystać – ale zawsze z głową! Poznaj podstawowe zasady bezpiecznego opalania, aby z wakacyjnego wypoczynku czerpać pełnię przyjemności.
Letnie upały stwarzają ryzyko odwodnienia, w tym utraty wody przez skórę. Źle nawodniona skóra staje się wiotka, mniej sprężysta i szybciej się starzeje. Dwa litry wody dziennie to minimum przy normalnej pogodzie, w trakcie upałów ilość spożywanej wody powinna wzrosnąć co najmniej dwukrotnie. Recepta na dobre samopoczucie i piękno skóry to także: witamina A oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, a zwłaszcza kwasy omega-3.
Cienie, worki pod oczami czy szara cera – to najbardziej widoczne przejawy naszego przemęczenia. Nieprzespana noc, niewłaściwe odżywianie, życie w nieustannym stresie to główne przyczyny takiego stanu. Jak przywrócić skórze blask i pozbyć się efektu przemęczenia?
Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy intensywnie myśleć o poprawie naszego wyglądu oraz polepszeniu kondycji fizycznej. Wizyty w gabinetach kosmetycznych, intensywne ćwiczenia w klubie fitness to ważny element przygotowań do lata. By w pełni cieszyć się wakacjami, powinniśmy jednak pomyśleć o zdrowiu naszej skóry, a zwłaszcza o wnikliwej diagnostyce znamion.
Szacuje się, że w Polsce łuszczycą dotknięta jest jedna na czterdzieści osób. Choroba ta nie jest zależna od płci i może się pojawić niemal w dowolnym wieku. Do ograniczenia objawów łuszczycy czasami wystarczy jedynie odpowiednia dieta. Jakich pokarmów należy unikać, a w jakie należy wzbogacić dietę?
Spierzchnięte usta, przesuszone dłonie czy rumień na twarzy – to typowe zimowe problemy ze skórą wielu kobiet. Niskie temperatury i silny wiatr nie sprzyjają naszym dłoniom i twarzy. Jak ustrzec się zimowych kłopotów ze skórą, podpowiada doktor Marek Wasiluk, specjalista medycyny estetycznej.
Połysk to trend, który dzięki swojej wyrazistości nie przeszedł niezauważony podczas światowych tygodni mody. Błyszcząca skóra, metaliczne torebki i wyraźne kolory to mocne akcenty garderoby.
Witamina E to składnik wielu kosmetyków mających pomóc w zachowaniu zdrowego i młodego wyglądu.
Podczas wizyty w Polsce Dr Michael Tirant tłumaczył, jak stres wpływa na produkcję hormonów prozapalnych i co to ma wspólnego z wyglądem naszej skóry.
Ochrona lipidowa skóry zostaje znacznie osłabiona pod wpływem wiatru, słońca i gorącego powietrza. Zwykle po urlopie nasza skórą jest bardzo sucha, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Powrót do domu z wakacji wiąże się zatem często z koniecznością przywrócenia skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia.
Podobno gdyby całkowicie zrezygnować z ekspozycji skóry na słońce, proces jej starzenia rozpocząłby się dopiero po 60-stce. Nie sposób się o tym przekonać, dlatego na co dzień gdybanie lepiej odstawić na bok, a w zamian realnie zająć się profilaktyką i niwelowaniem już powstałych zmian.
Zmęczona cera, podkrążone oczy, przebarwienia – to problemy milinów Polek. Większość z nas szuka ratunku w podkładach i korektorach, zapominając o najważniejszym - właściwym przygotowaniu skóry. O podstawach dobrego makijażu rozmawiamy z Agnieszką Brodą, właścicielką i dyrektor kreatywną Biar Beauty Group.
Przed nadejściem lata należy zadbać o skórę zarówno od wewnątrz jak i na. Czynności pielęgnacyjne można wykonywać w domu, jednak warto także skorzystać z profesjonalnych usług gabinetów kosmetycznych.
Zimowa aura bardzo szkodzi naszej skórze twarzy. Mróz i silny wiatr sprawiają, że częściej dochodzi do podrażnień czy nadmiernego wysuszenia skóry. W tej sytuacji stosowanie zwykłego kremu nawilżającego nie rozwiąże problemu. Jak ograniczyć działanie czynników zewnętrznych, aby móc cieszyć się zdrową skórą w czasie zimy?