W stresujących sytuacjach lub po wypiciu drinka Twoja twarz szybko nabiera rumieńców, które utrzymują się przez dłuższy czas? To samo spotyka Cię przy silnych wahaniach temperatur? Wszystko wskazuje na to, że masz cerę naczynkową, która wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji. Jak sobie z nią poradzić? Wystarczy stosować kilka zasad.
Lekarze mający do czynienia z chorobami skóry coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że samo leczenie dermatologiczne w wielu przypadkach nie wystarczy. W terapii konieczny jest udział specjalisty od zaburzeń psychicznych. Dlatego właśnie w Polsce otwierane są kolejne gabinety psychodermatologów, z których korzystają między innymi chorzy na łuszczycę, AZS czy trądzik.
Łuszczyca dotyka około 5 procent populacji Starego Kontynentu, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. 29 października przypada Światowy Dzień Chorego na Łuszczycę. To doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na codzienne problemy osób zmagających się z tym schorzeniem, którego przyczyny powstawania wciąż pozostają nieznane.
Blizny są różnego rodzaju: potrądzikowe, poparzeniowe, pourazowe. Zalicza się do nich też rozstępy. Jeśli są rozległe, szpecą i utrudniają akceptację własnego wyglądu. W zależności od rodzaju blizny, mamy jednak do dyspozycji wiele różnorodnych i nowoczesnych metod leczenia. Które i kiedy są najskuteczniejsze?
Przebarwienia to problem około 30% kobiet po 30. roku życia i około 90% w wieku 50+. Medycyna estetyczna coraz częściej wykorzystuje w terapii depigmentacyjnej technologie laserowe. Powód jest prosty – są bezpieczne i skuteczne. Które będą najlepsze?
Bardzo często zadajemy sobie pytanie jak rozpoznać i wybrać dobrego lekarza medycyny estetycznej. Są pewne elementy, które takiego lekarza wyróżniają oraz takie, które powinny nas zaalarmować. Wielu pacjentów korzysta z rekomendacji znajomych lub szuka pomocy w internecie. Warto jednak zachować czujność i nie podejmować pochopnych decyzji, ponieważ ceną jest nasze zdrowie.
Przesuszona, odwodniona, a zdarza się że i przebarwiona. Skóra po lecie wymaga silnej regeneracji. Z jednej strony chcemy usunąć z niej ślady po silnym oddziaływaniu promieniowania UV, z drugiej musimy przygotować ją na niekorzystne zimowe warunki atmosferyczne. Nadchodzące miesiące są więc idealne na to, żeby odpowiednio się nią zaopiekować. Zobacz, jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać w najbliższych tygodniach.
Pojawiają się na skórze w wyniku operacji, wypadków czy przebytej choroby. Blizny, bo o nich mowa, mogą wywoływać nasz dyskomfort bez względu na płeć czy wiek. Zwykle z biegiem czasu niektóre blizny bledną, a są i takie, które bywają powodem niskiej samooceny. Są jednak metody, które pozwalają pozbyć się tych niechcianych pamiątek.
Zauważyłaś, że twoja skóra nie jest taka jak wcześniej. Przesuszona, podrażniona, z siateczką zmarszczek? To może być efekt nadmiernej ekspozycji na słońce. Jesień jest idealnym momentem na rozliczenie się z nieprzyjemnymi, powakacyjnymi pamiątkami. Poznaj cztery sposoby polecane przez ekspertów.
Chętnie wystawiamy twarz na słońce, często jednak nie pamiętamy o odpowiednim zabezpieczeniu jej przed promieniami UV. Dotyczy to każdej pory roku. W efekcie na skórze mogą pojawić się przebarwienia. Współczesna medycyna estetyczna zna kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym twarz odzyska zdrowy i promienny wygląd.
Stres jest niezbywalnym elementem życia, niegdyś miał bezpośredni wpływ na zdolność przetrwania, dziś oddziałuje m. in. na naszą kreatywność i zdolność uczenia się. Jednak, kiedy się przedłuża i odczuwamy go zbyt często - jego skutki są katastrofalne zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu.
Kochasz kąpiele słoneczne? Nic w tym złego. Podczas opalania nasz organizm wytwarza nie tylko cenną witaminę D3, ale także endorfiny, czyli hormony szczęścia. Ze słońca warto zatem korzystać – ale zawsze z głową! Poznaj podstawowe zasady bezpiecznego opalania, aby z wakacyjnego wypoczynku czerpać pełnię przyjemności.
Letnie upały stwarzają ryzyko odwodnienia, w tym utraty wody przez skórę. Źle nawodniona skóra staje się wiotka, mniej sprężysta i szybciej się starzeje. Dwa litry wody dziennie to minimum przy normalnej pogodzie, w trakcie upałów ilość spożywanej wody powinna wzrosnąć co najmniej dwukrotnie. Recepta na dobre samopoczucie i piękno skóry to także: witamina A oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, a zwłaszcza kwasy omega-3.
Cienie, worki pod oczami czy szara cera – to najbardziej widoczne przejawy naszego przemęczenia. Nieprzespana noc, niewłaściwe odżywianie, życie w nieustannym stresie to główne przyczyny takiego stanu. Jak przywrócić skórze blask i pozbyć się efektu przemęczenia?
Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy intensywnie myśleć o poprawie naszego wyglądu oraz polepszeniu kondycji fizycznej. Wizyty w gabinetach kosmetycznych, intensywne ćwiczenia w klubie fitness to ważny element przygotowań do lata. By w pełni cieszyć się wakacjami, powinniśmy jednak pomyśleć o zdrowiu naszej skóry, a zwłaszcza o wnikliwej diagnostyce znamion.