Egzema, skaza białkowa, astma skóry czy świerzbiączka to nazwy dotyczące jednej jednostki chorobowej – atopowego zapalenia skóry, czyli AZS. Nie ma jeszcze na nie leku, ale trafne rozpoznanie i konsekwentna pielęgnacja ciała może znacząco złagodzić objawy choroby.
Kąpiele odżywczo-regeneracyjne, podobnie jak kremy i inne środki pielęgnacyjne, należy dostosować do problemów skórnych, z którymi się borykamy. Co najlepiej dodać do kąpieli regeneracyjnych przy konkretnych problemach skórnych, takich jak nadmierna suchość, wrażliwość lub trądzik?
Z badań przeprowadzonych w tym roku wynika, że ok. 98% Polaków odczuwa stres. Chociaż w dzisiejszych czasach nie da się uniknąć pośpiechu oraz codziennych problemów, warto nad nimi zapanować. Odpowiednia dieta, regularne ćwiczenia, wewnętrzny spokój - jeśli nie wprowadzisz ich jak najszybciej w życie, ucierpi na tym nie tylko twoje zdrowie, ale również i ciało. Poznaj 5 oznak stresu, które odbijają się na urodzie.
Jesień to czas, w którym konieczna jest odpowiednia ochrona i pielęgnacja skóry. W tym okresie powinna ona przede wszystkim skupiać się wokół nawilżenia. Dotyczy to w szczególności twarzy i dłoni, które są najbardziej narażone na zmiany temperatury i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Na co uważać i jak pielęgnować skórę w chłodniejsze dni?
Stres oksydacyjny to zaburzenia równowagi organizmu mogące wywoływać rozmaite konsekwencje: od pogorszenia wyglądu skóry, aż po rozwój wielu chorób (w tym nowotworów). Sprawdź, czym jest oksydacyjny stres, jakie są jego przyczyny oraz w jaki sposób możemy się przed nim uchronić.
Twarda i sucha skóra na łokciach, uczulenia kontaktowe czy odparzenia skóry nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale stanowią też często bolesny problem. Ponadto, bez odpowiedniej pielęgnacji mogą przyczynić się do poważniejszych zmian skórnych, takich jak nadkażenia grzybicze. Jak radzić sobie z tymi dolegliwościami?
Naturalne kosmetyki, nazywane również ekologicznymi, stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Tego rodzaju specyfiki potrafią być niestety dużo droższe od tych dostępnych w drogeriach. Aby dbać o siebie bez stosowania chemii nie musimy jednak sięgać po gotowe preparaty – możemy je bowiem przygotować samemu w domowych warunkach. Produktem, który większość z nas ma w swojej kuchni, a który doskonale sprawdza się w roli eko kosmetyku, jest ocet. Podpowiadamy, jak może nam pomóc w walce o piękną skórę i włosy oraz w jaki sposób go stosować.
Wielu ludziom wydaje się, że główny problem, jaki może dotyczyć brzucha, to nadmiar tkanki tłuszczowej. Tymczasem nieestetyczny wygląd skóry na tej części ciała również jest kłopotem. Skutecznym sposobem na radzenie sobie z tą przypadłością jest abdominoplastyka.
Złota, brzoskwiniowa, oliwkowa, a nawet czekoladowa – opalenizna może mieć różne odcienie, ale wszystkie je łączy jedno – szybko znikają. Tymczasem skóra muśnięta słońcem to wakacyjna pamiątka, którą chciałybyśmy zachować jak najdłużej. Dlatego podpowiadamy, jakie triki warto stosować, aby ją zatrzymać.
Peeling to bardzo ważny krok w kompleksowej pielęgnacji skóry. Jego nadrzędnym zadaniem jest złuszczenie zewnętrznej, zrogowaciałej warstwy naskórka, co niesie za sobą szereg korzyści prowadzących do poprawy kondycji skóry. Szukając odpowiedniego dla nas peelingu często natykamy się na różne rodzaje drobinek złuszczających, między innymi solne i cukrowe. Czym się różnią? Które z nich lepiej sprostają naszym oczekiwaniom?
Skóra to bez wątpienia największy i jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka. Pełni nie tylko funkcję ochronną, ale również odpowiada za regulację temperatury i magazynuje niezbędną do życia wodę. Z całą pewnością warto więc o nią dbać, a szczególną uwagę na naszą skórę powinniśmy zwracać w okresie letnim.
Moda na bycie fit wciąż trwa. Kobiety spędzają godziny na siłowni, żeby chociaż trochę upodobnić się do największych gwiazd fitnessu. W pogoni za idealną sylwetką zapominamy jednak o swojej skórze. Zmarszczki, trądzik, wysypka – to tylko niektóre ze skutków ubocznych aktywności fizycznej.
Słońce i plaża przyciągają miłośników pięknej opalenizny, dla której często tracimy zdrowy rozsądek. Za długo wystawiana na słońce i często nieodpowiednio przygotowana skóra, doznaje bolesnego poparzenia. Oto kilka sprawdzonych sposobów na łagodzenie skutków nadmiaru słońca.
Słońce. Gwiazda, której już starożytni przypisywali pratwórczą siłę. Jak wynika z badań naukowców z Instytutu Karolinska oraz Uniwersytetu w Lund, wiele w tym prawdy. Na przykład kobiety, które lubią przebywać na słońcu, żyją ponad dwa lata dłużej od stroniących od niego koleżanek. Wystawianie się na działanie promieni słonecznych zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób serca, jednocześnie jednak narażając nas na prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry. O czym zatem należy pamiętać, aby wakacyjny urlop wyszedł nam na zdrowie?
Oczy są zwierciadłem duszy – wyrażają emocje, obrazują nastroje, a także stanowią istotny element charakteru twarzy. Aby wyeksponować naturalne piękno oczu, warto zatroszczyć się o znajdującą się wokół nich skórę, która już od 20 roku życia wymaga intensywnej pielęgnacji i specjalnej ochrony.