Z wiekiem potrzeby organizmu się zmieniają. Zmniejsza się zapotrzebowanie na sen, spowalnia metabolizm… Nic więc dziwnego, że inne potrzeby ma też największy organ naszego ciała: skóra. Z biegiem lat staje się coraz bardziej wrażliwa i wymaga więcej uwagi. Zauważyli to już producenci kosmetyków, tworząc specjalne linie odpowiadające na problemy ze skórą typowe dla osób starszych.
Kąpiele odżywczo-regeneracyjne, podobnie jak kremy i inne środki pielęgnacyjne, należy dostosować do problemów skórnych, z którymi się borykamy. Co najlepiej dodać do kąpieli regeneracyjnych przy konkretnych problemach skórnych, takich jak nadmierna suchość, wrażliwość lub trądzik?
ażdego dnia, a zwłaszcza zimą nasze dłonie narażone są na przesuszenie i związane z nim różnego typu podrażnienia i uszkodzenia skóry. Mróz, powietrze, które w zamkniętych szczelnie pomieszczeniach pozostawia wiele do życzenia, a szczególnie praca wymagająca częstego kontaktu z wodą, środkami myjącymi, dezynfekującymi i innymi chemikaliami oraz stałe używanie rękawiczek ochronnych z tworzyw sztucznych, sprawiają, że skóra staje się szorstka, pomarszczona i popękana.
Odwodniona skóra to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Jest on szczególnie aktualny wiosną, kiedy skóra potrzebuje dodatkowej pielęgnacji, żeby mogła się zregenerować po zimowych miesiącach. Dbając o prawidłowe nawilżenie skóry należy pamiętać zarówno o dostarczaniu jej składników odżywczych z zewnątrz, jak i od wewnątrz – nawadniając ją od środka.
Nowa gama dermokosmetyków Oeparol Essence to kompleks opracowany na bazie oleju z nasion wiesiołka oraz ceramidów. Proponuje rozwiązanie dla skóry zmęczonej, suchej i potrzebującej dogłębnego odżywienia oraz odprężenia.
Szyja jest metryką kobiety – to bardzo popularne i prawdziwe twierdzenie. Skóra szyi i dekoltu jest bardzo wymagająca, pozbawiona gruczołów łojowych, cienka i delikatna, a więc potrzebuje szczególnej troski. Latem nie sprzyja jej opalanie (słońce wysusza i przyspiesza pojawianie się zmarszczek), a zimą jest drażniona przez grube swetry, golfy i szaliki. A do tego wszystkiego często zdarza nam się zaniedbywać ja przy codziennej pielęgnacji. Efekt? Sucha, zwiotczała, pomarszczona szyja i dekolt, który zamiast upiększać, dodaje nam lat. Jak tego uniknąć?
Jesienią przesuszona, szorstka, podrażniona chłodem i wiatrem skóra wymaga szczególnej troski. Chcąc przywrócić miękkość i gładkość warto sięgnąć po pielęgnacyjne kosmetyki z naturalnie odżywczymi i nawilżającymi składnikami.
Świeżość i wyjątkowo soczysty aromat letnich owoców to coś, za co niewątpliwie kochamy kosmetyki do pielęgnacji ciała. Jeszcze lepiej, gdy zawierają naturalne ekstrakty z owoców, działające na skórę nawilżająco, odżywczo oraz regenerująco. Wspaniałe owocowe zapachy utrzymują się na skórze jeszcze długo po umyciu a skóra po zastosowaniu jest odświeżona i oczyszczona, delikatna i miła w dotyku.
Kosmetyki do pielęgnacji ciała oparte na naturalnych składnikach i tradycyjnych "babciowych" recepturach to przebój tego roku. Firma Joanna zaprezentowała nowe masła do ciała - z olejem z pestek słonecznika, z mleczkiem z awokado oraz z ekstraktem z witaminowym bawełny.
Wiosna to czas porządków - w domu, ogrodzie, ale i we własnym organizmie. Kiedy robi się cieplej, chętniej decydujemy na treningi , zabiegi pielęgnacyjne, etc. Wiosną pojawiają się też nowe propozycje firm kosmetycznych - warto być „na bieżąco" z nowymi ofertami - być może znajduje się wśród nich preparat, który spełni pokładane w nim nadzieje na poprawę wyglądu.
Rogowacenie okołomieszkowe skóry (tzw. keratosis pilaris) to łagodna, choć uciążliwa dolegliwość, której przyczyną jest nieprawidłowe rogowacenie naskórka. W jego wyniku powstają chropowate w dotyku czopki rogowe, przypominające wyglądem „gęsią skórkę". Mogą pojawić się przede wszystkim na udach i ramionach, ale także zmiany także na twarzy, policzkach, w okolicach brwi, przedramionach czy nawet pośladkach. W okresie zimowym problem rogowacenia naskórka znacznie się nasila.
Zima oznacza konieczność poświęcenia większej uwagi ciału -odpowiedniej diety, adekwatnej aktywności fizycznej i wzmacniania odporności. Niemniej troski potrzebuje wysuszona zimą skóra.
Upływającego czasu nie da się zatrzymać, co widać choćby na skórze. Z wiekiem zaczyna brakować jej jędrności, pojawiają się coraz wyraźniejsze zmarszczki, linie mimiczne czy kurze łapki. Można jednak spowolnić ten proces, sięgając po kosmetyki zawierające substancje utrzumujące jędrność i odpowiednie nawilzenie skóry - na przykład olej arganowy.
Na skalę przemysłową produkuje się obecnie ok. 300 olejków eterycznych. Ich właściwości są powszechnie wykorzystywane w przemyśle perfumeryjnym. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z szerokiego zastosowania olejków w produkcji wyrobów kosmetycznych.
Zmieniający się klimat i styl życia jaki prowadzimy wpływa niekorzystnie na kondycję naszej skóry. Klimatyzowane pomieszczenia, suche powietrze, słońce, wiatr, zła dieta powodują, że traci ona optymalny poziom nawilżenia. Skutkiem tego może być utrata elastyczności i jędrności oraz przedwczesne starzenie się skóry.
Zdarzenia związane z ekstremalną pogodą (np. powódź) niszczą zdrowie psychiczne