Rumiane policzki to naturalny przejaw zdrowia. Nie zawsze jednak dodają uroku. Zbyt długo utrzymujące się, rozległe rumieńce świadczą o słabości naczynek krwionośnych. Kiedy te popękają, może już nie być odwrotu. Wiedzą o tym doskonale posiadaczki kapryśnych cer naczynkowych.
Czy niewinny z pozoru rumieniec na twarzy może przerodzić się w zmiany chorobowe? Trądzik różowaty (rosacea) jest przewlekłym schorzeniem charakteryzującym się nawracającymi epizodami zaczerwienienia w obrębie twarzy, rumieniem, obecnością grudek, krost, teleangiektazji oraz zmian przerostowych.
Wymagająca cera naczynkowa nie toleruje wielu kosmetyków. W kontakcie z nimi robi się czerwona i piecze, dlatego należy je ograniczyć lub trwale wyeliminować. A jakich składników szukać w produktach do pielęgnacji skóry naczyniowej?
W stresujących sytuacjach lub po wypiciu drinka Twoja twarz szybko nabiera rumieńców, które utrzymują się przez dłuższy czas? To samo spotyka Cię przy silnych wahaniach temperatur? Wszystko wskazuje na to, że masz cerę naczynkową, która wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji. Jak sobie z nią poradzić? Wystarczy stosować kilka zasad.
Pogłębione zmarszczki, przesuszona skóra i rozszerzone naczynka - to mało optymistyczna prognoza na jesień. Dlatego jesienią warto zadbać o odpowiednią pielęgnację zniszczonej słońcem skóry.
Delikatna skóra naczynkowa wymaga specjalnej i systematycznej pielęgnacji. Rynek kosmetyczny oferuje obecnie całą gamę preparatów, dzięki którym możemy codziennie dbać o naszą cerę. Wśród tej niesłychanie bogatej ofert produktowej znalazły się także olejki eteryczne, na bazie których możemy przygotowywać aromatyczne substancje pielęgnacyjne.
Pajączki, niteczki i żyłki - tak popularnie nazywamy drobne uszkodzenia naczyń krwionośnych. Widoczne gołym okiem na łydkach i udach, zwykle stanowią jedynie problem natury kosmetycznej. Jednak nie powinniśmy ich lekceważyć, bo czasami mogą być pierwszym objawem poważniejszych schorzeń.
Przez cały rok nasza skóra narażona jest na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Wahania temperatury, wiatr, promieniowanie słoneczne, zbyt suche czy wilgotne powietrze nie są tym, co cera lubi najbardziej. A taką kapryśną pogodę możemy aktualnie obserwować za oknem. Nie zapominajmy także, że twarz to jedyna część ciała, która pozostaje zawsze odkryta. Zastanówmy się zatem, jak huśtawka temperatur wpływa na stan naszej cery i jak temu zaradzić.
Początek jesieni to zła i dobra wiadomość dla osób posiadających skórę naczynkową. Zła, bo to w tym okresie problemy z naczynkami często się nasilają. Dobra, bo po zabiegu redukcji rumienia należy unikać nasłonecznienia i nagłych zmian temperatur.
Większość maseczek nakłada się na twarz omijając okolice oczu. Tymczasem można jednocześnie zadbać o pielęgnację także tych delikatnych części skóry - nakładając na nie plastry ogórka, waciki z herbatą czy jeszcze lepiej specjalną maseczkę przeznaczoną do okolic oczu.
Bez względu na to czy planujesz wyjazd w góry, czy najbliższe tygodnie spędzisz za biurkiem, Twoja skóra będzie musiała stawić czoła ekstremalnym warunkom atmosferycznym. Wiatr, na przemian niskie i wysokie temperatury, suche powietrze, a do tego błędy w pielęgnacji - wszystko to zimą pogarsza kondycję skóry. Jak z twarzą przetrwać zimę, mówi dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu.
Popękane naczynka to jedna z najpowszechniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych do usunięcia dolegliwości. Skóra naczynkowa wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza zimą. Jednak stosowanie kosmetyków ma działanie co najwyżej profilaktyczne. By całkowicie pozbyć się pajączków, konieczna jest wizyta w gabinecie lekarskim.
Skóra charakteryzująca się tendencją do przekrwień, rozszerzania i pękania naczyń krwionośnych wymaga specjalnej troski. Taka skóra jest szczególnie wrażliwa, jej pielęgnacja to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca