Wraz z wiekiem obniża się poziom barwnika nadającego kolor naszym włosom - melaniny. Nie było jednak wiadomo, co dokładnie sprawia, że ilość melaniny zmniejsza się. Dziś już wiemy - naukowcy twierdzą, że za wspomniany proces odpowiada woda utleniona.
Faktem jest, że z wiekiem nasze włosy stają się cieńsze i słabsze. Jak sprawić, by były lśniące, grube i miały piękny kolor. Choć podejmujemy ćwiczenia i kolejne diety, aby - pomimo upływu lat - czuć się atrakcyjnymi i wyglądać młodo, dbamy o skórę, staramy się likwidować zmarszczki za pomocą różnych kremów i zabiegów, o włosach zwykle zapominamy.
Siwienie powszechnie uznawane jest za symptom starzenia się i wiele osób wpada niemal w panikę obserwując wzrost ilości białych nitek na swej głowie. Inni znów, choć jest to stanowczo mniejsza liczba, uważają ten proces za normalny etap życia i – jak twierdzą – nie zamierzają z tym robić zupełnie nic. W każdym razie siwienie jest zjawiskiem nieuchronnym, na szczęście możliwym do ukrycia, a może nawet dającym poważny impuls do zmiany image’u.
Choć siwe włosy kojarzone są zazwyczaj z dostojeństwem i mądrością życiową ich pojawienie się rzadko bywa witane z radością. Poza wszystkim są bowiem objawem starzenia, a to już niekoniecznie musi cieszyć. Czy jednak jesteśmy skazani na „szron na głowie”? Czy siwienie włosów można powstrzymać?
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem