Wczesne łysienie u mężczyzn może oznaczać wyższe ryzyko chorób serca. Mężczyźni przedwcześnie siwiejący i z łysieniem androgenicznym powinni być dodatkowo monitorowani w zakresie choroby niedokrwiennej serca.
Od początków naszej historii poszukujemy eliksiru młodości, bo ludzkość od zawsze marzy o nieśmiertelności. Co prawda, eliksiru ciągle brak, ale udało nam się wiele dowiedzieć na temat starości i nieco ją odsunąć w czasie. Do pewnego stopnia odpowiada za nią niezależny od naszej woli mechanizm biologiczny, ale też w niemałej mierze możemy ten mechanizm regulować dzięki stylowi życia.
Uczeni sprawdzili czy wieloletnie farbowanie włosów może mieć związek z rozwojem raka. W szczególności wzięli pod uwagę nowotwór piersi, pęcherza i białaczkę.
Uczeni z University College London zidentyfikowali gen, który jest odpowiedzialny za siwienie.
Eksperci powtarzają niczym mantrę, że aktywność fizyczna jest dobra dla zdrowia i fizycznego, i psychicznego. To jednak nie wszystko - daje dobre rezultaty w zakresie działania anti-aging: skutecznie powstrzymuje starzenie się skóry.
Co zrobić z włosami, które siwieją, to znaczy - tracą swój naturalny kolor, blask i elastyczność? Sposobów na rozwiązanie tego problemu jest kilka. Jednak najlepiej po pomoc udać się do profesjonalisty, który zadba, by włosy były i zdrowe i piękne. Kilkoma cennymi radami dzieli się ekspert Oskar Bachoń.
Pierwsze siwe włosy pojawiają się około trzydziestki. W wieku 50 lat połowa ludzi traci kolor 50 proc. swoich włosów. Niektórzy uważają ten proces za wręcz atrakcyjny, inni panicznie boją się takich oznak starzenia. Badacze wyjaśniają, dlaczego nasza czupryna traci barwę.
Starszy wiek wiąże się z określonymi zmianami w wyglądzie i sposobie funkcjonowania organizmu. Niektóre z nich napawają młodszych mężczyzn znacznym niepokojem. Wśród najpowszechniejszych lęków jest łysienie i zaburzenia erekcji.
Uczeni z Bradford University odkryli lekarstwo na siwe włosy, które może wstrząsnąć rynkiem kosmetycznym - nie trzeba bowiem będzie farbować srebrzącej się czupryny.
Ciało wraz z wiekiem ulega zmianom, jednakże podczas gdy procesy biologiczne odgrywają w intensyfikacji tych zmian znaczną rolę, styl życia może znacznie wpłynąć na stopień „zużycia" organizmu.
Wypadanie i siwienie włosów to jedne z najpowszechniejszych oznak upływu czasu. Jakkolwiek niektórzy reagują na te zjawiska ze stoickim spokojem i akceptacją, inni wpadają w panikę. Właściwie kwestia w istotnej mierze jest uwarunkowana genetycznie, ale to nie znaczy, że nie mamy na to wpływu.
Jennifer Lopez zaczęła siwieć już w wieku 23 lat. 41-letnia aktorka i wokalistka przyznała, że farbuje włosy co kilka tygodni.
Tak jak zadbane dłonie, zdrowe włosy są również naszą wizytówką. Obserwując ich stan możemy rejestrować zmiany zachodzące wewnątrz naszego organizmu. Pogorszona kondycja włosów może być efektem złej gospodarki hormonalnej czy długotrwałego stresu. Może też być spowodowana nieprawidłową pielęgnacją, nieumiejętnym farbowaniem, nadużywaniem lokówek, czy prostownic.
Siwienie jest największym lękiem Brytyjczyków, wynika z najnowszych badań. Zmieniający się wraz z wiekiem kolor włosów jest troską numer jeden wśród mężczyzn z Wielkiej Brytanii. Ponad połowa z nich martwi się siwieniem. 45 lat to wiek, w którym ten lęk osiąga apogeum, wynika z ankiety firmy badającej rynek Mintel.
Pierwsze siwe włosy wzbudzają niepokój, kolejne westchnienia lub decyzję o koloryzacji, a cała siwa głowa, to powód do... zadowolenia i dumy. Okazuje się bowiem, że siwizna wraca do łask.