Co zrobić z włosami, które siwieją, to znaczy - tracą swój naturalny kolor, blask i elastyczność? Sposobów na rozwiązanie tego problemu jest kilka. Jednak najlepiej po pomoc udać się do profesjonalisty, który zadba, by włosy były i zdrowe i piękne. Kilkoma cennymi radami dzieli się ekspert Oskar Bachoń.
Fryzjerskim przebojem sezonu wiosna-lato 2015 są zimne, niemal białe blondy z odcieniami niebieskiego oraz tzw. granny hair, czyli włosy siwe. Stylizacje fryzur mają być lekkie, kobiece i naturalne.
Wraz z wiekiem obniża się poziom barwnika nadającego kolor naszym włosom - melaniny. Nie było jednak wiadomo, co dokładnie sprawia, że ilość melaniny zmniejsza się. Dziś już wiemy - naukowcy twierdzą, że za wspomniany proces odpowiada woda utleniona.
Przypadłość ta dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny jej występowania mogą być różnorodne, dość rzadko jednak stanowi objaw poważniejszego schorzenia. Najczęściej jest dolegliwością uciążliwą ze względu na kwestie estetyczne i dyskomfort. Terminy określające opisywany problem to hipertrichoza i hirsutyzm.
Choć siwe włosy kojarzone są zazwyczaj z dostojeństwem i mądrością życiową ich pojawienie się rzadko bywa witane z radością. Poza wszystkim są bowiem objawem starzenia, a to już niekoniecznie musi cieszyć. Czy jednak jesteśmy skazani na „szron na głowie”? Czy siwienie włosów można powstrzymać?