Już wiadomo, że długie godziny spędzone w pozycji siedzącej osłabiają ciało - zagrażają sylwetce, sprzyjają nadmiarowi cholesterolu, wywołują problemy z układem sercowo-naczyniowym. Teraz należy ogłosić kolejny powód do prowadzenia bardziej aktywnego trybu życia i unikania przesiadywania na kanapie czy w fotelu - taki sposób spędzania czasu zmniejszy ci mózg...
Cztery godziny dziennie spędzane na kanapie przed telewizorem zwiększają ryzyko rozwoju raka jelita grubego, ostrzegają brytyjscy uczeni.
Aktywność w śdrednim wieku jest nam niezbędna, jeśli chcemy liczyć na dobre zdrowie. Jeden z najnowszych przykładów: dojrzałe wyćwiczone serce pozostaje sprawne.
Tak powszechny obecnie siedzący tryb życia odpowiada za kilka procent wszystkich zgonów.
Osoby starsze, które rezygnują z wysiłku fizycznego, są znacznie bardziej narażone na wcześniejszą niepełnosprawność i krótsze życie - takie wnioski płyną z najnowszych badań.
Wielogodzinne przesiadywanie przy biurku czy przed telewizorem zagraża zdrowiu serca i sprzyja utracie kontroli nad wagą.
Nawet jesli nie masz nadwagi czy otyłości, ale unikasz aktywności fizycznej i przesiadujesz całe dnie na kanapie lub w fotelu, grozi ci stan przedcukrzycowy.
Jeśli twoje zawodowe czy domowe obowiązki wymagają długiego siedzenia, dobra wiadomość jest taka, że można zmniejszyć związane z tym ryzyko dla zdrowia dzięki codziennemu godzinnemu spacerowi.
Euro 2016 „przykuwa" i starszych, i młodszych do telewizorów. Mecze są jednak rozgrywane popołudniu - wcześniej zaś warto skrzyknąć znajomych i wraz z nimi wybiec na murawę. Granie w piłkę nożną także seniorom może przynieść wiele korzyści.
Chociaż niektóre badania wskazują, że praca „konserwuje" i warto poczekać z emeryturą, inne analizy dowodzą, że przejście na to świadczenie jest korzystne dla zdrowia i samopoczucia.
Możesz o siebie dbać - regularnie ćwiczyć, zdrowo jeść, dobrze się wysypiać - ale jeśli przez długie godziny pozostajesz w pozycji siedzącej, i tak grozi ci cukrzyca.
Pozycja, którą przyjmujemy w ciagu dnia, wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Niestety nie jest dobre ani wielogodzinne stanie, ani siedzenie. O ile tylko się da, trzeba co jakiś czas zmieniać ułożenie ciała.
Miliony ludzi na całym świecie wykonują pracę, która wymaga od nich pozostawania w pozycji stojącej przez dość długi czas, więc są narażeni na ryzyko znacznego i długotrwałego zmęczenia mięśni kończyn dolnych.
Fotel czycha na twoje zdrowie poprzez ten prosty fakt, że przesiadujesz w nim wiele godzin dziennie. Długi czas spędzany w pozycji siedzącej sprzyja przewlekłym chorobom, a nawet śmierci.
Spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej zwiększa ryzyko chorób serca, ostrzegają amerykańscy uczeni.
Jak uniknąć zawału i udaru – zalecenia Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego
ryza1937:
głośnik bezprzewodowy SENCOR 6400 - uruchomienie
Dostałem taki głośnik, mzam 87 lat i nie potrafie go uruchomić (chciałem sparować go z laptopem). Można liczyc na pomoc ? Dzidekuję. Pokaż pełną treść pytania ›
kometa2:
Mam 85 lat i chodzę o kijkach, mam dwoje dzieci, córka mieszka za granicą i chciałaby, by ktos ze mną zamieszkał w wolnym pokoju i się mną opiekował. Zorientowałam się, że muszę takiej osobie płacić 3 tys. miesięcznie plus utrzymanie. Co robić, jeśli mam emeryturę poniżej 3 tys. a czynsz wynosi ok ... Pokaż pełną treść pytania ›
Tessa3es:
Ojciec 96 lat żyje w związku nieformalnym od 10 lat.Czy mam obowiązek opieki.Nie dogaduję się z jego partnerką. Zajmuję się domem pod jego nieobecność. Zalatwiam recepty na leki.Robię opłaty.W sytuacjach kryzysowych pozbywa się go.Wraca do domu i ja zajmuję się ojcemOstatnio uratowałam mu życie. Zau... Pokaż pełną treść pytania ›