Nie warto zbyt długo pozostawać w pozycji siedzącej. To równie fatalnie wpływa na stan zdrowia, jak dobrze oddziałują ćwiczenia.
Aż 70 procent osób zatrudnionych wykonuje swoją pracę siedząc za biurkiem. Tymczasem długie przebywanie w pozycji siedzącej nie wpływa korzystnie na stan naszego zdrowia. Praca przy biurku, brak aktywności ruchowej i nieodpowiednie krzesła czy fotele to poważni wrogowie naszych kręgosłupów. To niestety prosta droga do zmian zwyrodnieniowych.
Im więcej czasu starsza osoba spędza w pozycji siedzącej, tym bardziej jest narażona na niepełnosprawność. I to bez względu na to, jak często angażuje się w ćwiczenia fizyczne o umiarkowanej intensywności.
Nowe technologie i styl życia, jaki towarzyszy korzystaniu z nich, sprzyja zachorowaniu na cukrzycę, mówią uczeni.
Siedzenie przez dłuższy czas w ciągu dnia jest związane z wcześniejszą śmiertelnością u kobiet.
Mózgi ludzi, którzy trenują, wydają się być mniej reaktywne wobec „kuszącej" żywności.
Powszechnie wiadomo, że brak aktywności fizycznej w dojrzałym i starszym wieku może zwiększać ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków zdrowotnych. Ciągłe apele o podejmowanie treningów nie są jednak bezpodstawne, badania wykazały, że starsze kobiety spędzają około dwóch trzecich swojego czasu w pozycji siedzącej.
Badania przeprowadzone w Szwecji wskazują, że aktywne życie, nawet bez regularnego treningu, jest związane z lepszym zdrowiem serca.
Osoby z łuszczycą są bardziej podatne na niewydolność serca. Ryzyko jest tym wyższe, im bardziej nasilony jest rozwój łuszczycy.
Nieco ponad wiek temu ludzie żyli krócej przez choroby zakaźne. Dziś mniej nam one zagrażają, jednak zwiększa się prawdopodobieństwo zgonu w wyniku przewlekłych chorób degeneracyjnych.
Wybranie się do sklepu, najlepiej na piechotę. Pomoc w obowiązkach domowych, praca w ogrodzie i sprzątanie podwórka. Oto lista, którą mógłby zawierać podręcznik idealnego męża, lecz w istocie zestaw tych czynności to proste wskazówki do dłuższego cieszenia się dobrą formą. Panowie, którzy przestrzegają takich rekomendacji, mogą liczyć na dłuższe życie.
Ból w dolnej części pleców, a także związane z nim: ból nóg, biodra i/lub pieczenie stóp dotyczy aż 80 proc. ludzi na jakimś etapie życia.
Szybki marsz co najmniej 150 minut w tygodniu, jak również chodzenie po schodach i częste wstawanie z krzesła lub sofy, pomoże uchronić się przed cukrzycą. Kluczem do zapobiegania choroby jest ograniczenie siedzącego trybu życia.
Masz siedzącą pracę lub prowadzisz taki styl życia? Odciążaj swoje krzesło lub kanapę co jakiś czas, a możesz liczyć na lepszą talię i zdrowsze serce.
Częste i długie oglądanie telewizji przyczynia się do zwiększenia ryzyka wystąpienia chorób serca, a także przedwczesnej śmierci, informują australijscy naukowcy.