Ci, którzy mają poczucie celowości swojego życia, cechują się wyższymi szansami na długowieczność.
Ci, dla których ich codzienność ma głębszy sens, są zdrowsi. Osoby w średnim i starszym wieku, które uważają, że ich codzienne czynności mają istotne znaczenie, cieszą się lepszym zdrowiem w kolejnych latach niż pozostali.
Na pytanie zadane seniorem przez ONZ „Czy twoje życie ma sens?”, aż czterech na dziesięciu polskich emerytów odpowiedziało, że nie. Czy jest aż tak źle?
Jako animal sociale każdy z nas do pewnego stopnia potrzebuje towarzystwa innych ludzi. Ta potrzeba jest tak podstawowa dla dobrego zdrowia, jak odpowiednia dieta czy aktywność fizyczna.
Surowa, ekstremalnie minimalistyczna, wręcz eksperymentalna forma. A do tego poszukiwanie siebie w zabieganym, konsumpcjonistycznym świecie, pełnym oczekiwań wobec jednostki i nieosiągalnych towarów, celów, pokus.
Portal AARP, największej amerykańskiej organizacji zrzeszającej osoby po pięćdziesiątym roku życia zorganizował konkurs, w którym poproszono o odpowiedź na pytanie: „Dlaczego życie po pięćdziesiątce jest cudowne?” Oto niektóre wypowiedzi.
Każdemu z nas zdarza się to w pewnym momencie. Rozwód, utrata pracy, dzieci wyprowadzają się z domu, tracimy kogoś ukochanego, zaczynamy odczuwać "dojrzały wiek" i pustkę która nas otacza. Jak w tak trudnych chwilach znaleźć ponownie sens życia?