Z badania przeprowadzonego na zlecenie nowozelandzkiej organizacji rządowej New Zealand Trade and Enterprise wynika, że kluczem do japońskiego rynku są 60-latkowie.
Małopolski Katalog Inicjatyw na rzecz Seniorów „My Seniorzy” – taką nazwę nosi opracowana niedawno przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie internetowa baza danych, w której zgromadzone są informacje dotyczące wszelkich inicjatyw podejmowanych w regionie z myślą o osobach starszych.
Fundacja PZU i Akademia Rozwoju Filantropii zapraszają organizacje pozarządowe do zgłaszania projektów na drugą edycję konkursu "Łączymy pokolenia". Na drodze konkursu chcemy dofinansować innowacyjne, dobrze opracowane i zaplanowane przedsięwzięcia, realizowane w oparciu o współpracę międzypokoleniową osób starszych (powyżej 60. roku życia) oraz dzieci i młodzieży (od wieku przedszkolnego do 25 lat).
Positive Ageing (Pozytywne Starzenie się) to termin określający wszelkie działania polepszające byt starszych osób. W dniach od 29 września do 7 października 2006 roku rozpocznie się tydzień Positive Ageing w Irlnadii.
Starzenie się globalnej populacji jest jednym z największych wyzwań przed jakim obecnie stoi świat. Jest to jednocześnie potencjalna okazja, gdyż starsi ludzie są źródłem wiedzy i mają niezwykle istotny wpływ na życie i rozwój społeczeństw całego świata.
W związku z nadchodzącym sezonem letnim, wiele biur podróży rozpoczęło promocję nowych ofert, zaś konsumenci dokonują ostatecznych decyzji co do formy wakacyjnego odpoczynku. Firma Acxiom Polska (członek globalnej korporacji Acxiom) postanowiła przyjrzeć się wyjeżdżającym w ciągu ostatnich trzech lat Polakom. Jak się okazało seniorzy także chętnie podróżują.
Foster Grandparent Program to korpus seniorów wolonatriuszy, którzy bogaci w życiowe doświadczenia teraz mają szansę pomóc dzieciom. Obecność babci w szkole czy przedszkolu to coś o czym marzy każdy maluch, a dzięki inicjatywie uczynnych dziadków te marzenia stają się codzienną rzeczywistością.
Uniwersytet Szczeciński jest organizatorem dwudniowej (9-10 maja 2006r.), międzynarodowej konferencji pt. "Humanistyka wobec starości". Spotkanie dotyczy problemów związanych ze starzeniem się i sytuacją seniora w Polsce i za granicą.
Tegoroczny raport Organizacji Narodów Zjednoczonych o nazwie "Starsi ludzie i ubóstwo" zakłada szereg nowych rozwiązań mających na celu poprawę bytu osób najuboższych, należących nierzadko do starszej części społeczeństwa.
Miesiąc seniorów obchodzony jest w maju w USA od 1963 roku. – Starsi Amerykanie uczą nas odwagi, cierpliwości i miłości – mówi prezydent Bush – tym specjalnym miesiącem chcemy pokazać, że doceniamy rolę, jaką odgrywają w naszym kraju.
Ludzie starsi nie stanowią już marginesu społeczeństwa. W 2050 roku połowa ludności Europy osiągnie wiek emerytalny. W Polsce w 2020 roku już co czwarty Polak będzie seniorem, a w 2035 - co trzeci. Coraz częściej - z konieczności ale i z własnej potrzeby, seniorzy pozostają aktywni zawodowo. Jednym z obszarów aktywności Seniorów stał się internet.
W Waszyngtonie opublikowano raport na temat amerykańskich seniorów – są oni coraz zdrowsi, bogatsi i aktywniejsi. W Ameryce jest 72 miliony osób powyżej 65 roku życia (ok.12 proc. społeczeństwa). W ciągu najbliższych 25 lat liczba osób w tym wieku podwoi się. Co piąty Amerykanin będzie powyżej 65 roku życia. Dlatego właśnie zbadaniem tej grupy osób zajął się Krajowy Instytut zajmujący się sprawami starzenia się oraz biuro statystyczne w USA.