W górach Oregonu przez dwa tygodnie szukano 76-letniej kobiety. Uzbrojona w łuk seniorka wybrała się na polowanie z dwa lata młodszym mężem. W trakcie wyprawy odłączyła się, nie mogąc odnaleźć drogi powrotnej, pozostała górach, gdzie temperatura spada powyżej zera stopni.
Komisja Europejska zamierza przedsięwziąć kroki mające na celu walkę z dyskryminacją płacową kobiet, które w krajach Unii Europejskich zarabiają przeciętnie 15% mniej niż mężczyźni. Według statystyk, najbardziej poszkodowane są panie po pięćdziesiątym roku życia. Komisja ostrzega przed łamaniem prawa, za które grozi surowymi karami. Jeśli zaistnieje taka konieczność, w przyszłym roku przedstawione zostaną nowe propozycje legislacyjne.
W USA ruszył kolejny serwis przeznaczony tylko dla seniorek. Jak oszacowali twórcy serwisu, grupę docelową użytkowników stanowią amerykańskie kobiety w wieku od 40 do 60 lat. W Stanach Zjednoczonych grupę taką szacuje się na blisko 41 milionów osób.
Zgodnie z wyliczeniami amerykańskiego odpowiednika GUS - US Census Bureau - najszybciej powiększającą się grupą wiekową w Stanach Zjednoczonych są osoby po 65 roku życia. Ich liczba ma wzrosnąć z obecnych 35 do 85 milionów w 2050 roku.
Chiny mają największą liczbę ludzi starszych na świecie. 143 miliony seniorów to aż jedna piąta światowej populacji. Szacuje się, że w najbliższych latach liczba ta będzie wzrastać i w roku 2020 osiągnie poziom 248 milionów.