Truizmem stało się stwierdzenie, że dziś żyje się szybko. Z drugiej strony jednak od czasu do czasu warto przytoczyć nawet taki banał, bo realny obraz tego, co bierzemy za pewnik, zwykle nam umyka. Tymczasem popularny współcześnie tryb życia, fast food, stres, etc. wpływa na ważne elementy naszego życia, m. in. na sen.
Każdemu z nas zależy na tym, by wyglądać pięknie i młodo, mieć jędrną skórę bez wyprysków, trądziku i zmarszczek. Wizytówką kobiety powinny być tez gęste i lśniące włosy i zdrowe, mocne paznokcie. Przydałaby się też dobra kondycja i odporność na jesienne infekcje. W osiągnięciu tego wszystkiego pomoże odpowiednia ilość cynku w organizmie.
Spróbuj postawić w sypialni wazon z pachnącymi różami lub aromatyczną lampkę czy świeczkę – uczynią twoje noce spokojniejszymi, zapewniają naukowcy.
Chrapanie to problem, z którym boryka się wiele osób. Nie dość, że przypadłość ta źle wpływa na zdrowie, to irytujące dźwięki sprawiają, że cierpi również twój partner. Jak można temu zaradzić?
Czas to pieniądz. W myśl tego powiedzenia, zdarza się rezygnować ze snu, by jeszcze więcej i dłużej pracować. To błąd - alarmują lekarze i psychologowie. O jakości naszego codziennego życia w dużej mierze decyduje bowiem dobrze przespana noc.
Jedna nieprzespana noc nie wyrządza krzywdy naszemu organizmowi, ale kiedy nie potrafimy zasnąć kilkanaście nocy z rzędu, można zacząć się martwić. Badania wykazują, że na bezsenność cierpi jedna trzecia społeczeństwa. A przecież sen jest dla człowieka bardzo ważną rzeczą. Przesypiamy mniej więcej jedną trzecią naszego życia. Najdłużej śpią niemowlęta – nawet do 20 godzin. Ludziom dorosłym wystarcza 7-8 godzin snu na dobę. Osoby starsze śpią 4-5 godzin.
Wszyscy chcielibyśmy jak najdłużej cieszyć się sprawnością i zdrowiem. W zachowaniu kręgosłupa w dobrej kondycji pomóc może przestrzeganie kilku zasad.
Kobiety będące w wieku pomenopauzalnym i przesypiające regularnie dziewięć, bądź więcej godzin, są w większym stopniu narażone na wylew.
Odpowiednia jakość i długość snu jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ze statystyk wynika jednak, że ponad połowa osób po 60- tym roku życia ma trudności z zasypianiem.
Airnergy to nowy zabieg optymalnego przyswajania tlenu.
Demencja, która nasila się wraz z wiekiem jest uciążliwa tak dla starszych ludzi, jak i dla ich opiekunów. Jednym z objawów demencji są zaburzenia snu.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców sposobem na dobry sen jest po pierwsze szczęśliwe małżeństwo, po drugie organicznie korzystania z telefonu komórkowego.
Znaczenie snu dla naszego zdrowia trudno przecenić. Kiedy śpimy regeneruje się nasza skóra, odpoczywa cały organizm, sen redukuje także stres.
Jak wynika ze statystyk problemy ze snem nasilają się wraz z wiekiem, wśród osób przed 24- tym rokiem życia skarży się na nie tylko 5 %, w przypadku osób po 65- tym roku liczba ta wrasta do 42 %. Do najczęstszych zaburzeń snu należą trudności z zaśnięciem, wybudzanie się w nocy, uczucie zmęczenia rano.
Sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia, szczególnie dla kobiet- wynika z przeprowadzonych przez naukowców z Północnej Karoliny.