W upalne dni świetnie zaspokaja pragnienie, jest wyśmienitym napojem do obiadu, a także wyjątkowo smakuje podczas oglądania meczu (nie tylko mężczyznom). Piwo może mieć jednak wiele innych zaskakujących zastosowań.
Sen jest fundamentalny dla stanu zdrowia i samopoczucia. Okazuje się jednak, że nie tylko długość i jakość odpoczynku w sypialni wpływa na nasz dobrostan. Zobacz, jakie jeszcze zachowania temu sprzyjają.
Chrapanie to problem zdrowotny, który wciąż postrzega się w naszym kraju z przymrużeniem oka. Tymczasem to groźna przypadłość, która jest problemem nie tylko samego śpiącego, ale też i domowników. Choroby tej nie można lekceważyć - jej współwystępowanie z bezdechem sennym może prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem. W jaki sposób leczy się najcięższe przypadki tej przypadłości?
Jedni dobrze sypiają bez względu na porę i miejsce, inni mają ogromne problemy z zasypianiem bez względu na to, gdzie są i która jest godzina. Ogólnie rzecz biorąc jednak, zauważono także, że jakość snu często pogarsza się wraz z wiekiem. Tymczasem nocny odpoczynek jest kluczowy dla zdrowia fizycznego i dobrego funkcjonowania psychicznego.
Zanim przystąpi do zajęć, musi odstawić balkonik. Nie tańczy i nie skacze, ale dzięki ćwiczeniom wciąż jest samodzielna i dobrze się czuje. 98-latka została instruktorką fitness.
Trudno ciągle tryskać energią i oglądać świat przez różowe okulary. Są dni, w których pomimo braku większych niż zwykle kłopotów, po prostu mamy kiepski nastrój. Poniżej kilka efektywnych i niezbyt pracochłonnych metod na poprawę humoru.
Nowotwory stanowią jedną z głównych przyczyn śmierci na całym świecie. Przyczyny ich rozwoju nie są w pełni znane, wiadomo jednak, że na pojawienie się choroby oddziałują zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Eksperci z Południowoafrykańskiego Stowarzyszenia Walki z Rakiem podają kilka podstawowych wskazówek, które mogą pomóc uchronić się przed nowotworami.
Jak wynika badań opublikowanych na stronie Edinburgh International Science Festival, bliskość pary podczas snu jest wskaźnikiem jej szczęścia.
Arnold Schwarzenegger przyznał, że z lubością oddaje się popołudniowym drzemkom. 66-letni gwiazdor jest w znakomitej formie - spędza dziennie dwie godziny na siłowni i upierał się, by osobiście zagrać sceny walki w filmie "Sabotage", ale ma też swoje słabości.
Co trzeba zrobić, aby być szczupłym? Niewiele, konieczne jest po prostu ranne wstawanie...
Migrena to przewlekła choroba neurologiczna cechująca się nawracającymi bólami, często w połączeniu z pewną liczbą objawów autonomicznego układu nerwowego. Dotychczas nie są znane dokładne przyczyny dolegliwości i nie ma nią w pełni skutecznych leków. Uczeni ciągle jednak badają przypadłość i diagnozują kolejne możliwe wyzwalacze bólu.
Powszechnie wiadomo, że trzeba się wyspać, by móc efektywnie działać i być „na pełnych obrotach" przez cały dzień. Dobry odpoczynek jest jednak na tyle silny, że pozwala relatywnie dobrze funkcjonować, a nawet podejmować aktywność fizyczną osobom, które cierpią z powodu chronicznego bólu.
Urodzona w Tenma (obecnie Kita-ku), na przedmieściach miasta Osaka w Japonii Miaso Okawa skończyła niedawno 116 lat i jest uważana za najstarszą osobę na świecie.
Nasze organizmy ciągle zaskakują uczonych. Choć eksperci od biologii i medycyny dokonali dotychczas tak wielu odkryć i znaleźli rozwiązanie dla tak licznych dolegliwości, sposób funkcjonowania naszego ciała wciąż fascynuje i zadziwia. Oto 15 interesujących faktów na temat ludzkiego organizmu.
Towarzyszy nam podczas relaksu, radosnego wydarzenia, miłych spotkań - śmiech jest najpowszechniejszym wyrazem radości. Okazuje się jednak, że nie tylko, cechuje go także silna moc uzdrawiająca. Poniżej kilka przykładów leczniczej efektywności śmiechu i jego skuteczności dla poprawy urody.