Od kiedy można edytować zdjęcia za pośrednictwem różnych aplikacji, takich jak Snapchat czy Facetune, poziom fizycznej „doskonałości", który wcześniej oglądaliśmy jedynie w magazynach o celebrytach i urodzie, jest teraz obecny we wszystkich mediach społecznościowych. Gdy takie perfekcyjne obrazy stają się normą, zmienia się sposób postrzegania piękna przez ludzi na całym świecie, a to może odbić się na samoocenie i wywołać dysmorfię ciała, ostrzegają Boston Medical Center.
Media społecznościowe stały się ważnym elementem naszej codzienności, stąd nic dziwnego, że mogą o nas dużo powiedzieć - okazuje się, że im więcej zdjęć typu selfie publikujemy, tym bardziej wskazują na narcystyczny wymiar osobowości.
Nowe technologie na dobre zadomowiły się w naszym codziennym życiu i co rusz odkrywamy, jak mogą nam ułatwiać wykonywanie różnych zadań, równocześnie jednak coraz więcej dowiadujemy się o ich wpływie na nas samych i okazuje się, że mogą mieć związek z rozwojem pewnych zaburzeń. Najnowszy problem chirurdzy plastyczni określili jako „snapchat dysmorfia", czyli rozpaczliwe dążenie do takiego wyglądu, jaki udaje się uzyskać dzięki aplikacjom, które filtrują nasze zdjęcia.
Jeśli chcesz sobie poprawić humor, może zrobić selfie i umieścić je na Facebooku lub innym portalu społecznościowym. Tylko tyle wystarczy, by lepiej się poczuć – twierdzą uczeni z Uniwersytetu Kalifornijskiego.
Thierry Fremaux, dyrektor festiwalu w Cannes postanowił wprowadzić spore ograniczenia. Nie tylko dla dziennikarzy, ale także dla gwiazd filmowych. Twórcy filmowi, którzy pojawią się na czerwonym dywanie w związku z premierą swojego filmu nie będą mogli robić sobie selfie.
Coraz częściej do robienia zdjęć używamy smartfonów. Z ich pomocą można już zrobić naprawdę piękne ujęcia. Dodatkowo, dostępnych jest wiele pomocnych aplikacji do obróbki zdjęć. Dzięki nim fotografowanie będzie jeszcze przyjemniejsze, a zdjęcia z wakacji profesjonalne i oryginalne. Wybraliśmy i opisaliśmy 3 najlepsze.
Selfie robi współcześnie zawrotną karierę. Obecnie na świecie wykonywanych jest dziennie aż 93 miliony „fotek z rąsi”. Istnieją już nawet różne szkoły robienia selfie, a sieć obfituje w porady, jak zrobić idealne selfie, by wyglądać na nim korzystnie. Skąd wziął się ten fenomen? Kto najczęściej wykonuje selfie i jak wiele z nich udostępniamy w sieci?
Moda na selfie opanowała świat, niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez "słitfoci" zamieszonej w mediach społecznościowych. Według badań Amerykańskiej Akademii Chirurgii Plastycznej dla ponad 30% pacjentów inspiracją do wykonania operacji jest właśnie chęć zrobienia idealnego zdjęcia. Nie jest to jednak jedyny z niepokojących sygnałów - niebieskie światło, które emitują smartfony, może być powodem przedwczesnego starzenia się skóry oraz powstawania nieestetycznych przebarwień!