Jak być szczęśliwym w długotrwałym związku? Trzeba uprawiać seks, mówią i eksperci i nie-eksperci, ale teraz dokładniej wiadomo jak często - cotygodniowa miłość fizyczna przekłada się na wyższą satysfakcję partnerów.
Zwykle mężczyźni cechują się dobrze zachowaną rozrodczością do 70. roku życia, gdyż seksualność z upływem czasu i zmianami hormonalnymi, w okresie andropauzy maleje, ale całkowicie nie znika. Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem należy badać poziomy hormonów.
Seks w godzinach porannych jest dobry dla zdrowia.
Dziś coraz częściej chcemy cieszyć się udanym współżyciem aż do późnej starości. Nie ma się co dziwić. Seks pozytywnie wpływa zarówno na związek, jak i przynosi liczne korzyści natury psychologicznej i zdrowotnej dla jednostki. Wraz z upływem czasu nasz organizm przestaje jednak funkcjonować na najwyższych obrotach, pojawiają się kolejne schorzenia i zażywamy coraz większą ilość leków. Równocześnie ze spadkiem kondycji problemy mogą zawitać w naszej sypialni. Jak ich uniknąć i jak je rozwiązać, gdy zdiagnozujemy już u siebie zaburzenia wzwodu?
„Różowa Viagra" to lek, który pierwotnie został zaprojektowany jako przeciwdepresyjny, ale może też przeciwdziałać spadkowi libido.
Polskie społeczeństwo unika otwartego dialogu o seksie, stomia pozostaje zaś zjawiskiem, o którym większość Polaków nie wie nic. Życie intymne stomika jest tym bardziej traktowane jako temat tabu, a to właśnie otwarta rozmowa jest jednym z najważniejszych elementów w powrocie do zdrowia seksualnego pacjenta. Seks, kiedy ma się wyłonioną stomię może być równie przyjemny, wystarczy zastosować się do kilku zaleceń.
Dyspareunia to zaburzenie seksualne objawiające się bolesnym lub utrudnionym współżyciem płciowym. I choć dolegliwość ta nierzadko bywa przyczyną poważnych konfliktów osobistych i lęków, wciąż niewiele pacjentek decyduje się na rozmowę o swoim problemie z lekarzem. Takie podejście to oczywiście błąd, bowiem w tym wypadku przerwanie milczenia jest pierwszym krokiem w kierunku leczenia.
Większość dojrzałych kobiet jest aktywnych seksualnie, wynika z amerykańskich badań. Około blisko 60 procent seniorek powyżej 60 roku życia uprawia seks.
Sukces książek spod znaku „Pięćdziesiąt twarzy Greya” pokazał, że Polacy chętnie dodaliby swojemu życiu seksualnemu pikanterii. Ale czy aby na pewno? Jak się okazuje, nasza codzienność bywa bowiem odmienna od tego, co deklarujemy w różnego rodzaju badaniach. W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Seksu (7 czerwca) sprawdzamy, co naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami naszych sypialni. Dajemy się ponieść wyobraźni czy raczej wieje u nas nudą?
Jakie czasy, takie... uzależnienia. Od seksu, sukcesu, władzy – co dziś jest narkotykiem dla młodych karierowiczów? Jak ustrzec się od niebezpiecznych zachowań? Prowadząca program „Świat się kręci” Agata Młynarska do dyskusji na ten temat zaprosiła redaktor naczelną „Zwierciadła” Katarzynę Montgomery i psycholog Iwonę Firmanty.
Częsta ejakulacja może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka raka prostaty, więc eksperci w ramach profilaktyki polecają uprawianie seksu...
Dla kobiet po pięćdziesiątce funkcje seksualne i satysfakcja w największym stopniu mogą zależeć od poziomu pożądania i pobudzenia, nie zaś od fizjologicznych zmian w organizmie.
Dlaczego nie mam ochoty na seks? – z tym pytaniem do seksuologów zwraca się coraz więcej Polek. Nie można udzielić jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Kobiece libido, czyli moc napędowa życia erotycznego, jest szczególnie skomplikowaną siecią połączonych ze sobą różnorodnych czynników. O kwestiach związanych z pojęciem libido mówi seksuolog, dr n. med. Andrzej Depko.
Coraz więcej Polek decyduje się na plastykę warg sromowych. Konieczność czy fanaberia? O metodach i przyczynach poprawiania wyglądu miejsc intymnych opowiada dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej.
Mężczyźni, którzy są bardziej aktywni fizycznie, cechują się lepszymi funkcjami seksualnymi.