2/3 Polaków nie ma trudności i problemów ze zdrowiem seksualnym. Wyniki badania pokazały, że seks to istotna sfera dla 63% mężczyzn, a deklarowana przez badanych respondentów średnia długość członka to 17,26 cm.
Aż 68% Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego, a tylko 9% niezadowolonych. Co ciekawe kobiety i mężczyźni udzielali bardzo zbliżonych odpowiedzi na to pytanie - wynika z badania Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy "Seksualność Polaków 2011".
Jeżeli andropauza została zdiagnozowana to już dużo! Największy kłopot w jej leczeniu wynika bowiem z tego, że panowie wstydzą się dzielić swoim problem z partnerką, a nawet rozmawiać na ten temat z lekarzem.
Uzupełnieniem Przeglądu Erotycznego Kina Rosyjskiego podczas Festiwalu "Sputnik w Warszawie" jest wystawa "Seks w ZSRR" w Muzeum Erotyki. Obrazuje seks w Rosji, zarówno przed Rewolucją Październikową, jak również w czasach bardziej nam współczesnych.
Upada kolejny mit. Wiele kobiet jest aktywnych seksualnie po menopauzie i jak wynika z badań - większość dojrzałych pań jest zadowolonych ze swego życia intymnego.
Ludzkie łzy, pozornie postrzegane jedynie, jako wyraz emocji, zawierają substancje obniżające poziom atrakcyjności seksualnej, pobudzenia oraz poziomu testosteronu u mężczyzn. Prowadzone dotychczas wyłącznie na myszach badania wykazały, że łzy tych gryzoni zawierają sygnały chemiczne lub feromony, wywołujące agresję u myszy płci męskiej, natomiast u myszy płci żeńskiej – przyspieszenie dojrzewania. Okazuje się, że łzy ludzkie, poza rolą wyrażania emocji, wywołują również określone reakcje „behawioralne”.
Już 18 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy. Dzień ten ma uświadamiać, że wchodzenie w dojrzały etap życia to nie powód do wstydu, gdyż - pomimo nieuniknionych przemian w naszym organizmie - są rozwiązania, które pozwalają osiągnąć libido podobne do tego, sprzed menopauzy.
Urzędnicy stanowego departamentu zdrowia informują, że wzrasta liczba dojrzałych i starszych pacjentów z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nadszedł więc czas, aby omówić rzecz, co do której udaje się, że nigdy się nie zdarza: rodzice uprawiający seks.
Andropauza nie musi oznaczać zaprzestania aktywności seksualnej. Seksualna emerytura nie istnieje. Jeśli do tej pory życie intymne dawało Ci wiele satysfakcji, prawdopodobnie będzie tak dalej. Warto tylko wiedzieć, jakie zmiany zachodzą w Twoim ciele.
Powszechnie uważa się, że wraz z wiekiem popęd seksualny ulega zmniejszeniu. W istocie statystycznie jest nieco niższy niż w przypadku osób młodych, jednakże nie oznacza to całkowitego braku chęci na seks. Libido u mężczyzn w starszym wieku (po sześćdziesiątce) ulega spadkowi, ale zupełna niechęć do seksu może oznaczać problemy zdrowotne.
Psychologicznie rzecz ujmując proces starzenia jest złożony. Tylko bardzo młodzi ludzie nie mogą doczekać się dojrzałości, która pozwoliłaby im głosować i czuć się w pełni dorosłymi, starsi z niepokojem obserwują zmiany - zwykle bowiem oznacza zmarszczki i trudniejsze zadanie utrzymania dobrej sylwetki. Istnieją jednak pozytywne aspekty starzenia się i to na nich warto się skupić. Do tych dobrych stron dojrzałości należy lepszy niż w młodszym wieku seks.
Dobre wiadomości dla ludzi w dojrzałym wieku: osoby, które prowadzą aktywne życie seksualne, lepiej sobie radzą z procesem starzenia się.
Poza oczywistymi emocjonalnymi korzyściami z uprawiania seksu istnieją takie, których uświadomienie sobie może być dodatkowym "wyzwalaczem" libido. Miłość fizyczna przydaje oczom blasku, a policzkom zdrowego kolorytu, ale ma także wymierny pożytek prozdrowotny.
Zdrowie seksualne jest ściśle związane ze zdrowiem psychicznym. Seksualność to sfera doznań cielesnych oraz związanych z nimi emocji, myśli, zachowań. Zdrowie seksualne zależy od naszej samooceny, tego czy akceptujemy siebie, czy świadomi jesteśmy tego, co przeżywamy, czego pragniemy. Zależy też od tego, czy potrafimy komunikować nasze potrzeby partnerowi, dostrzegając jednocześnie, czego on potrzebuje. W ten, między innymi, sposób zdrowie psychiczne łączy się ze zdrowiem seksualnym, a problemy dotyczące jednego z nich oddziałują na drugie.
Jak to się dzieje, że określone produkty zyskały sławę „wyzwalaczy" seksualnej energii? Skąd w jedzeniu „moc" podnoszenia libido? Oto kilka informacji i powszechnych na ten temat przekonań.