Dziś także i w mniejszych miejscowościach powstają aqua parki i spa, więc dostęp do nich jest dość szeroki. Coraz chętniej też Polacy korzystają z saun - oblegane są szczególnie jesienią i zimą. Jakie korzyści może dać wygrzanie się w saunie?
Teoretycznie mamy co najmniej 700 powodów, aby właśnie teraz rozpocząć, przedłużyć nasze wakacje lub zregenerować się po tych, które dla części z nas niestety się kończą. W praktyce jest ich ponad 300, ale tych z usługami, których jakość pozostanie nam w pamięci na dłużej jest lekko ponad 100. Obiekty, centra, hotele SPA&Wellness. Nie taka nowa, ale jakże dynamicznie rozwijająca się gałąź polskiej turystyki. Atrakcyjna, szeroko dostępna alternatywa dla uzdrowisk i sanatoriów. W ciągu jednej dekady Polska stała się prawdziwym środkowo-europejskim specjalistą od relaksu, regeneracji, zdrowego żywienia, ruchu, harmonii i powrotu do natury.
Chadzanie do sauny staje się coraz popularniejszym sposobem na relaks. Wielu ludzi chętnie spędza tak zimne dni. I słusznie, mówią fińscy uczeni - to jest dobre dla zdrowia i sprzyja długowieczności.
Nie dość roztropne spożywanie napojów wyskokowych nie jest domeną jednego czy dwóch narodów. Okazuje się, że mieszkańcy różnych zakątków świata opracowali własne sposoby na kaca. Z okazji zbliżających się Andrzejek, warto przejrzeć światowe propozycje na radzenie sobie z nieprzyjemnymi skutkami nadmiernej ilości alkoholu.
Letni przypływ sił witalnych możemy zatrzymać na dłużej również podczas jesiennych, chłodnych dni. Wizyta w parowej saunie solankowej dostarczy nam niezbędnych mikroelementów, zrelaksuje i pozwoli złagodzić przebieg wielu schorzeń.
Wzmacnia odporność, oczyszcza organizm, w ziemie rekompensuje brak wysokich temperatur. Sauna. Mimo, że jej historia sięga 2000 lat wstecz, nie wszyscy ją doceniają. Eksperci z Centrum Zdrowia Promedica w Kielcach polecają jak poprawne korzystanie z sauny w zimę, połączyć ze świetną zabawą.