Posiadanie bliskich przyjaciół zwiększa samoocenę, a wysoka samoocena wpływa na jakość przyjaźni, mówią psycholodzy.
Social media (media społecznościowe) mają nas duży, nie zawsze jednak korzystny, wpływ. Z jednej strony umożliwiają pozostawanie w kontakcie z przyjaciółmi, rodziną, czy ludźmi o podobnych zainteresowaniach, z drugiej jednak wywołują negatywne emocje: zazdrość, żal i niższą samoocenę. Co więcej, mogą uzależniać...
Warto angażować się w pomoc innym ludziom - dzięki temu pomagamy też sami sobie poczuć się szczęśliwszymi.
Naprawdę łatwo możesz przydać sobie poczucia szczęścia. Wystarczy regularnie ćwiczyć. I nie musisz mieć siły i wydolności profesjonalnego sportowca - trzeba po prostu systematycznie trenować.
To, co sami o sobie myślimy, przekłada sięna stan naszego zdrowia - gdy mamy do samych siebie szacunek i dobrze o sobie myślimy, naprawdę lepiej czujemy się nie tylko psychicznie, ale i fizycznie.
Poczucie własnej wartości to rzecz niezwykle użyteczna i warto ją mieć. Jeśli spytasz psychologa skąd się bierze poczucie własnej wartości, z pewnością odpowie, że kształtuje się we wczesnym dzieciństwie na bazie stosunku jaki mają do dziecka ważne osoby. Ważną rolę mają tu niestety rodzice. „Niestety” bo ideałów próżno szukać w ludzkim świecie, a też jeśli coś zależy od wychowania, to nie wiele można z tym zrobić w dorosłości.
Starożytni Grecy używali dwóch określeń, aby nazwać miłość: eros – miłość namiętna, kojarzona z pożądaniem, bólem, dramatem, lękiem, tajemnicą i agape – miłość, jako przymierze dwóch zaangażowanych, troszczących się o siebie przyjaciół, której towarzyszą uczucia szczęścia, bezpieczeństwa i spokoju. Uświadomienie sobie różnicy, pomaga nam zrozumieć trudności i rozterki , jakie przeżywamy, pragnąc jednocześnie obu tych „miłości”, w dodatku z tą samą osobą.
Kiedy Salma Hayek była w ciąży, czuła się kompletnie nieatrakcyjna. Matka 5-letniej Valentiny, a równocześnie aktorka owszechnie postrzegana jako niezwykle atrakcyjna, przyznała że ciąża zmieniła jej postrzeganie własnego ciała.
Kolędowanie to nie tylko piękna tradycja, warto wyśpiewywać, że w Betlejem panna porodziła syna także dlatego, że to poprawi samopoczucie i jest dobre dla zdrowia.
Zamożni, żonaci panowie, którzy zbliżają się do wieku emerytalnego, to osoby o najwyższym poczuciu własnej wartości, uważają naukowcy.