Wybierając się samolotem w daleką podróż często zmieniamy strefy czasowe. W takiej sytuacji musimy przygotować się na to, że dopadnie nas tzw. syndrom nagłej zmiany strefy czasowej (jet lag). Organizmu nie da się oszukać, możemy jednak spróbować złagodzić niekorzystne dla niego objawy nagłego zaburzenia rytmu dnia i nocy. Centrum Lotnicze Sky4Fly prezentuje sprawdzone naturalne metody walki z syndromem nagłej zmiany strefy czasowej oraz podpowiada jak wykorzystać jet lag na własną korzyść.
W dwóch wypadkach lotniczych, do których doszło wczoraj niedaleko Łososiny Dolnej i w pobliżu lotniska w podkrakowskim Pobiedniku zginęło 6 osób, w tym trójka dzieci. Okoliczności katastrof wyjaśniają policjanci, prokuratorzy oraz eksperci m.in. z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
Ponad 9 mln pasażerów obsłużyły polskie lotniska w pierwszym półroczu - wynika ze statystyk zebranych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. To o ponad 600 tys. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Donald Tusk poinformował o rozformowaniu 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Podjęto także decyzję o zmianach personalnych w Ministerstwie Obrony Narodowej. Premier podkreślił, że decyzja o rozformowaniu pułku obsługującego loty najważniejszych osób w państwie oznacza jego faktyczną likwidację. Minister obrony narodowej w najbliższych dniach podpisze dokumenty dotyczące rozwiązania jednostki. Likwidacja będzie rozłożona w czasie.
Pierwsza wizyta na lotnisku nie musi się od razu wiązać z zabłądzeniem, przegapieniem lotu, czy, o zgrozo, nieświadomym złamaniem przepisów i popadnięciem w tarapaty. Wystarczy spokój, opanowanie i znajomość kilku podstawowych zasad by szczęśliwie znaleźć się na pokładzie samolotu i wyruszyć w podróż marzeń - radzą eksperci Centrum Lotniczego Sky4Fly.
Planując wakacje zastanawiamy się nie tylko nad terminem i miejscem, do którego chcemy się udać, ale także nad tym, jak dotrzeć do obranego celu. Wybór środka transportu uzależniony jest od kosztu przejazdu, czasu, niezawodności, dostępności przestrzennej, bezpieczeństwa.
W wyniku współpracy firmy Amadeus zajmującej się rozwiązaniami informatycznymi w branży turystycznej oraz firmy konsultingowej Hanley Center Headligh tVision powstał raport dotyczący zmian jakie prawdopodobnie zajdą na rynku usług turystycznych na przestrzeni kilkunastu lat. W ciągu najbliższych kilkunastu lat jedną z najczęściej podróżujących grup wiekowych będą osoby po 50-tym roku życia.
Organizacje broniące interesów emerytów, w tym jedna z najbardziej znanych, "Help the Aged" potępiły zmiany w postaci dodatkowych opłat do drugiej sztuki bagażu zaplanowane przez British Airways jeszcze w tym miesiącu.
Podróże samolotem to szybka, wygodna, a w dobie tanich linii lotniczych, coraz bardziej popularna forma podróżowania w Europie. Niestety nie zawsze podróż przebiega bez zakłóceń, czasami pasażerów linii lotniczych mogą spotkać pewne problemy. Należy do nich zaliczyć odmowę przyjęcia na pokład, odwołanie lotu, znaczne opóźnienie, problemy z bagażem, a nawet uszkodzenie ciała lub śmierć człowieka. Warto zatem wiedzieć jakie prawa przysługują pasażerom linii lotniczych w Europie i jak z nich korzystać.
Podniebne podróże nie są zarezerwowane wyłącznie dla młodych, jak wynika z obserwacji pracowników łódzkiego lotniska im. Władysława Reymonta ok. 20 procent pasażerów stanowią osoby po 50- tym roku życia - informuje "Gazeta Wyborcza".
Niedawno świat obiegła informacja, że znalazł się śmiałek, który samotnie obleciał świat bez żadnego lądownia w międzyczasie. Mężczyzną, który podjął się tego zadania jest Steve Fossett 62-letni pilot. Urodzony w 1944 roku Fossett bił już rekordy w powietrzu, na ziemi i w wodzie. Choć czas młodości i szaleństw już za nim, to twierdzi, że jeszcze wiele rekordów przed nim.