Przebarwienia to problem około 30% kobiet po 30. roku życia i około 90% w wieku 50+. Medycyna estetyczna coraz częściej wykorzystuje w terapii depigmentacyjnej technologie laserowe. Powód jest prosty – są bezpieczne i skuteczne. Które będą najlepsze?
Chętnie wystawiamy twarz na słońce, często jednak nie pamiętamy o odpowiednim zabezpieczeniu jej przed promieniami UV. Dotyczy to każdej pory roku. W efekcie na skórze mogą pojawić się przebarwienia. Współczesna medycyna estetyczna zna kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym twarz odzyska zdrowy i promienny wygląd.
Słońce to główny czynnik odpowiedzialny za to, że z niektórych zabiegów w gabinecie latem lepiej zrezygnować, a przy innych zachować szczególną ostrożność. Depilacja, lasery, kwas hialuronowy – jakie środki przedsięwziąć, aby nic nie zdołało zakłócić radości z efektów ulubionych zabiegów?
Kochasz kąpiele słoneczne? Nic w tym złego. Podczas opalania nasz organizm wytwarza nie tylko cenną witaminę D3, ale także endorfiny, czyli hormony szczęścia. Ze słońca warto zatem korzystać – ale zawsze z głową! Poznaj podstawowe zasady bezpiecznego opalania, aby z wakacyjnego wypoczynku czerpać pełnię przyjemności.
Uczeni po raz pierwszy pokazali, w jaki sposób powstają uszkodzenia DNA, które mogą wystąpić w skórze w związku z ekspozycją na słoneczne promieniowanie ultrafioletowe słońca. Uszkodzenia te skutkować mogą i problemami ze zdrowiem (nowotworem), i szybszym starzeniem się (zmarszczkami).
Czerniak, najgroźniejszy z nowotworów złośliwych może znajdować się nie tylko na skórze, ale też i gałce ocznej. Ważnym elementem profilaktyki tego nowotworu jest noszenie dobrych okularów przeciwsłonecznych. Jak dobrać najzdrowsze i najmodniejsze okulary tego lata?
W starożytności uchodziły za oznakę mocy kapłanów, niepokój i lęk wzbudzają jeszcze nawet w czasach nowożytnych, gdy znamy już ich przyczynę i naturę. Zaćmienia Słońca. Obecnie powodują zaciekawienie i wyganiają na zewnątrz zarówno amatorów rzadkich zjawisk, jak i pasjonatów astronomii czy fotografii.
Delikatna opalenizna jest bardzo pożądana, gdyż dodaje nam energii, blasku i uroku. Zbyt intensywne opalanie może natomiast zaszkodzić naszemu zdrowiu, a przede wszystkim negatywnie wpłynąć na kondycję naszej skóry. Ta zaś poddawana długotrwałemu promieniowaniu UV starzeje się szybciej, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Jak uniknąć tego zagrożenia i cieszyć się promiennym wyglądem przez cały rok?
Podobno gdyby całkowicie zrezygnować z ekspozycji skóry na słońce, proces jej starzenia rozpocząłby się dopiero po 60-stce. Nie sposób się o tym przekonać, dlatego na co dzień gdybanie lepiej odstawić na bok, a w zamian realnie zająć się profilaktyką i niwelowaniem już powstałych zmian.
W okresie wakacji większość z nas korzysta z kąpieli słonecznych. Pomimo rosnącej świadomości dotyczącej zagrożeń, które wynikają z promieniowania UV, nie maleje liczba sympatyków opalania. Jeżeli już decydujemy się na korzystanie z promieni słonecznych, warto robić to odpowiedzialnie, aby uniknąć przykrych konsekwencji. O zagrożeniach związanych z opalaniem, czerniaku i możliwościach jego leczenia rozmawiamy z Beatą Jasińską, dermatologiem i dermatochirurgiem ze Scanmed Multimedis.
Choć rozpoczęło się kalendarzowe lato, aura nas nie rozpieszcza. Gdzie szukać lata? Co obecnie najczęściej decyduje o wyborze wakacji – czyste i ciepłe morze i urlop koniecznie z parasolem… przeciwsłonecznym.
Kiedy słońce zaczyna mocniej świecić, zaczynamy myśleć o preparatach, które pozwolą ochronić ciało oraz włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków drogeryjnych i aptecznych, ale warto też rozważyć nieco inny wariant – naturalne oleje. Mogą one zapewnić skórze pełną ochronę, a przy tym są bogate w przeciwutleniacze.
Astronomowie zapowiadają, że 15 kwietnia rozpocznie się cykl zaćmień Księżyca. Podczas nich nasz satelita zyska głęboko czerwoną barwę. Bibliści wskazują, że są to opisane w Piśmie Świętym zjawisko zwiastujące apokalipsę.
To jeden z najczęściej występujących problemów medyczno-kosmetycznych, z którym zmagają się kobiety. Przebarwienia skóry mogą pojawiać się jako powikłanie po zabiegu czy na skutek zaburzeń hormonalnych. Najczęściej odpowiada za nie słońce, dlatego też są niechcianą pamiątką z wakacji. Ten powszechny problem dotyka zwłaszcza kobiet dojrzałych. Jak walczyć z przebarwieniami skóry?
Podczas opalania ciało człowieka narażone jest na wiele niebezpiecznych chorób i dolegliwości. Najczęściej dochodzi do oparzeń słonecznych oraz udaru cieplnego, które spowodowane są nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Najpoważniejszą konsekwencją związaną ze zbyt długim opalaniem są nowotwory skóry.