Kryzys finansowy, który dotknął większość państw, zmusza niektórych pracodawców do szukania oszczędności. Zazwyczaj cięcie kosztów odbywa się poprzez zwolnienia pracowników. W ten sposób przedsiębiorcy starają się polepszyć kondycję finansową firmy, często za cenę straty dobrych, doświadczonych pracowników, mogących faktycznie przyczynić się do polepszenia ich sytuacji finansowej. Wiele zwolnień odbywa się niezgodnie z przepisami. Pytanie, czy taki pracownik może ubiegać się o odszkodowanie za nieuczciwe zachowanie pracodawcy.
Skazywanie na prace społeczne nie spełnia swojej roli, nie wychowuje ani nie resocjalizuje - twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Pracodawcy nie chcą przyjmować osób wchodzących w konflikt z prawem, bo nie radzą sobie z ich dyscyplinowaniem. Skazani niesolidnie wykonują swoje obowiązki, grożą osobom nadzorującym ich pracę, bywa, że zgłaszają się do pracy pijani.
77-letni Genueńczyk zastraszał swoją schorowaną żoną. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
Od dzisiaj do soboty 25 lutego każdy zainteresowany może zgłosić się po bezpłatną poradę prawną do specjalistów, którzy dyżurują w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem na terenie całego kraju. To już 12 edycja Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Kampania reklamowa Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo–Kredytowej wprowadzała konsumentów w błąd – decyzję UOKiK potwierdził Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Utrzymana została również kara finansowa w wysokości ponad 300 tys. zł.
Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych, na podstawie sprawozdania z wyborów przedstawionego przez Państwową Komisję Wyborczą oraz opinii wydanych w wyniku rozpoznania protestów, rozstrzygnął o ważności wyborów. SN stwierdził ważność wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 9 października 2011 r.
Conrad Murray, lekarz Michaela Jacksona, dostał maksymalny wymiar kary. Murray został skazany na cztery lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci. Lekarz musi także wypłacić dzieciom wokalisty odszkodowanie 100 milionów dolarów.
George Clooney znalazł się na oficjalnej liście świadków w procesie Silvio Berlusconiego. Włoski polityk odpowie przed sądem za tak zwaną aferę "bunga-bunga", czyli rzekome kontakty intymne z nieletnią prostytutką Ruby podczas jednej ze słynnych imprez w jego posiadłości.
Doktor Conrad Murray, który zajmował się Michaelem Jacksonem, został uznany winnym nieumyślnego zabójstwa artysty. 25 czerwca 2009 roku Murray podał wokaliście propofol, mocny środek znieczulający stosowany przy operacjach. W wyniku zażycia nadmiernej dawki propofolu, Jackson zmarł tego samego dnia. Miał 50 lat.
Hiszpański Sąd Najwyższy nakazał pewnej kobiecie zaprzestanie przekazywania osobom trzecim swoich wątpliwości co do tego, czy jej syn jest ojcem dziecka swej małżonki i wypłacenie synowej 9 tysięcy euro odszkodowania.
Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok uwzględniający apelację Przewodniczącego KRRiT, tym samym uznał nałożenie na telewizję TVN kary w wysokości 471 tysięcy złotych. Kara wydana została za znieważenie flagi państwowej, polegające na wkładaniu miniaturowej biało-czerwonej flagi w psie odchody w audycji ,,Kuba Wojewódzki” wyemitowanej w marcu 2008 roku.
Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał, że Krzysztof Wyszkowski musi przeprosić Lecha Wałęsę za za twierdzenia że pierwszy lider "Solidarności" był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Bolek" i że brał pieniądze za współpracę.
Ponad 950 adwokatów i aplikantów adwokackich w blisko 200 miastach udzieli w sobotę bezpłatnych porad prawnych. Już po raz czwarty Adwokatura organizuje ogólnopolską akcję "Adwokacji pro Bono", adresowaną do osób w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej.
Od poniedziałku 19 lipca dochodzenie roszczeń od banku, dewelopera lub biura podróży może okazać się łatwiejsze – w życie wchodzą przepisy o pozwach grupowych. Nowe przepisy obejmują roszczenia związane z naruszeniem praw konsumentów, szkodą wyrządzoną przez produkt niebezpieczny oraz czynami niedozwolonymi, z wyjątkiem dóbr osobistych - przypomina Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Władze Szwajcarii nie wyraziły zgody na ekstradycję Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych.