Phil Rudd z AC/DC ponownie został aresztowany - zatrzymano w jego domu w Taurandze w Nowej Zelandii. Na razie nie wiadomo, jaki był powód aresztowania.
Od 1 lipca osoby, które nie płacą prawomocnie zasądzonych grzywien będą trafiały do biur informacji gospodarczej na mocy znowelizowanego Kodeksu karnego. Dodatkowa sankcja to rozwiązanie, które ma zwiększyć spłacalność zasądzonych kar.
Perkusista AC/DC, Phil Rudd, przyznał się do stawianych mu zarzutów. Muzyk oskarżony jest o grożenie śmiercią oraz posiadanie metaamfetaminy i marihuany.
Najczęściej wymierzanymi przez sądy karami wobec kierowców prowadzących pojazdy na "podwójnym gazie" są pozbawienie wolności w zawieszeniu oraz grzywna. Okazuje się, że sądy niewykorzystują w pełni narzędzi, które służą karaniu nietrzeźwych kierowców i nie utożsamiają się z ofiarami - podkreślają eksperci.
Wczoraj policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali cztery osoby ze ścisłego kierownictwa dwóch parabanków działających na terenie kraju - Pożyczka Gotówkowa oraz Baltic Money. Dziś Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku postanowił o ich tymczasowym aresztowaniu. Za zarzucane im przestępstwa szefowie parabanków mogą spędzić w więzieniu nawet 15 lat.
Perkusista AC/DC, Phil Rudd, został zatrzymany po tym, jak naruszył warunki zwolnienia za kaucją.
James Cameron, Huaxia Film Distribution, 20th Century Fox oraz Paramount Pictures, a także inni zaangażowani w produkcję filmu "Titanic" z 1997 roku, zostali pozwani do sądu przez kobietę, która twierdzi, że ukradziono jej pomysł na trójwymiarową przejażdżkę.
"Poczta Polska jest jedyną firmą, która ma niezbędną infrastrukturę, doświadczenie i kompetencje, by w bezpieczny sposób obsługiwać korespondencję nadawaną przez sądy i prokuraturę" - takie jest zdanie spółki Poczta Polska, która zaskarżyła do Sądu Okręgowego w Krakowie wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przetargu na obsługę sądów i prokuratur, wygranego przez Polską Grupę Pocztową.
W społeczeństwie funkcjonuje dość powszechne przekonanie, że prawo w Polsce jest obecnie mniej rygorystycznie egzekwowane niż kilka lat temu, a kary dla łamiących przepisy są zbyt łagodne - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Obecnie już tylko jedna piąta dorosłych Polaków dobrze ocenia funkcjonowanie sądów i tyle samo z uznaniem wypowiada się o pracy prokuratury. Większość społeczeństwa ma złe zdanie o działalności tych instytucji.
Choć Komisja Nadzoru Finansowego przed Amber Gold ostrzegała już od dawna, o firmie zrobiło się głośno dopiero kilka tygodni temu w kontekście problemów finansowych linii lotniczych OLT Express. Po fiasku związanym z zamknięciem działalności posypały się roszczenia klientów chcących odzyskać powierzone pieniądze. Jak teraz wygląda sytuacja poszkodowanych i czy mają szanse na zwrot zainwestowanych funduszy?
Kryzys finansowy, który dotknął większość państw, zmusza niektórych pracodawców do szukania oszczędności. Zazwyczaj cięcie kosztów odbywa się poprzez zwolnienia pracowników. W ten sposób przedsiębiorcy starają się polepszyć kondycję finansową firmy, często za cenę straty dobrych, doświadczonych pracowników, mogących faktycznie przyczynić się do polepszenia ich sytuacji finansowej. Wiele zwolnień odbywa się niezgodnie z przepisami. Pytanie, czy taki pracownik może ubiegać się o odszkodowanie za nieuczciwe zachowanie pracodawcy.
Skazywanie na prace społeczne nie spełnia swojej roli, nie wychowuje ani nie resocjalizuje - twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Pracodawcy nie chcą przyjmować osób wchodzących w konflikt z prawem, bo nie radzą sobie z ich dyscyplinowaniem. Skazani niesolidnie wykonują swoje obowiązki, grożą osobom nadzorującym ich pracę, bywa, że zgłaszają się do pracy pijani.
77-letni Genueńczyk zastraszał swoją schorowaną żoną. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
Od dzisiaj do soboty 25 lutego każdy zainteresowany może zgłosić się po bezpłatną poradę prawną do specjalistów, którzy dyżurują w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem na terenie całego kraju. To już 12 edycja Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, organizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Kampania reklamowa Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo–Kredytowej wprowadzała konsumentów w błąd – decyzję UOKiK potwierdził Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Utrzymana została również kara finansowa w wysokości ponad 300 tys. zł.