Rzucenie palenia nie jest łatwe. Objawy odstawienne obejmują: drażliwość, problemy z zasypianiem, a nawet symptomy depresji i inne dolegliwości. Okazuje się jednak, że w naturalny sposób osłabić uciążliwości walki z nałogiem.
Wyniki badań tomografii komputerowej w postaci zdjęć najlepiej przemawiają do palaczy. Dają im silną motywację do walki z nałogiem.
Skuteczna strategią promowana zdrowia może być płacenie ludziom za to, że rzucą palenie, wynika z nowych badań.
Początek roku to nowe plany i nadzieje. Jednym z najczęstszych postanowień, obok odchudzania i podjęcia treningów, jest rzucenie palenia. Żeby zwiększyć prawdopodobieństwo jego dotrzymania, warto zastosować kilka wskazówek. Oto te najbardziej przydatne.
Jak wynika z kilkudziesięciu badań, E-papierosy w istocie nie pomagają ludziom w walce z nałogiem.
Palenie postarza i zwiększa ryzyko wielu chorób, nawet najbardziej uzależnieni od papierosów więc od czasu do czasu podejmują próby porzucenia nałogu. Różny jest skutek tych starań, jednakże powszechnie wiadomo, iż dobra motywacja to ważny element powodzenia walki z uzależnieniem. Poza wspomnianymi czynnikami, tj. chorobą i szybszym starzeniem się, istotnym może być też fakt, że obecnie nie można palić w klubach, restauracjach oraz miejscach publicznych. Poniżej kilka wskazówek, jak zacząć zmagania z nałogiem.
Jon Bon Jovi rzucił palenie, aby zaoszczędzić. Nie chodzi jednak o sam koszt papierosów. Muzyk próbował wykupić sobie polisę na życie i dowiedział się, że palacze muszą płacić więcej.
31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. To nałóg, który rujnuje finanse, urodę i przede wszystkim nasze, jakże cenne zdrowie, a także życie. Palacze doskonale wiedzą, jakie zagrożenia niesie ze sobą ten nałóg, ale najczęściej mimo chęci nie są w stanie uwolnić się ze szponów uzależnienia.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca