Szanse na rzucenie palenia są kilkakrotnie razy większe, jeżeli walka z nałogiem toczy się także przy udziale współmałżonka.
Skuteczna strategią promowana zdrowia może być płacenie ludziom za to, że rzucą palenie, wynika z nowych badań.
Pora, w które zapala się pierwszego papierosa, jest związana z ryzykiem rozwoju nowotworu.
Dym tytoniowy działa toksycznie na organizm, powoduje spustoszenie i nieodwracalne zmiany w drogach oddechowych. Sprzyja to infekcjom układu oddechowego a w przypadku naczyń krwionośnych zwiększa ryzyko miażdżycy. Najgroźniejszym jednak skutkiem jest nowotwór płuc czy przełyku oraz POChP. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia.
Palacze najczęściej w pierwszym dniu tygodnia pracy poszukują doradztwa online na temat rzucania palenia.
Zrezygnuj z papierosów już teraz, nie czekając do Nowego Roku. Jeszcze przed Sylwestrem można zaoszczędzić prawie 500 złotych a czas pozostały do końca grudnia pozwoli organizmowi zapomnieć o nikotynie.
Ryzyko dla zdrowia związane z paleniem papierosów jest jeszcze wyższe niż sądzono. Ulegając temu nałogowi można skrócić swoje życie nawet o 10 lat.
Decyzja o rzuceniu palenia jest dobra w każdym momencie - zarówno po roku, jak i po dwudziestu latach pozostawania „w szponach nałogu". Aby móc wytrwać w postanowieniu jednak, warto wiedzieć co oznacza walka z uzależnieniem od nikotyny.
Aż 41% palących Polaków usiłowało rzucić palenie papierosów od 2 do 5 razy w życiu, jednak tylko co piąty uzależniony od nikotyny szukał porady u lekarza. Jedna na trzy osoby w walce z nałogiem wytrwała zaledwie kilka dni. Prawie co piąty ankietowany (19%) w trakcie walki z nałogiem stosował pastylki, plastry nikotynowe i inne środki dostępne bez recepty. Takie są wnioski z najnowszych badań opinii publicznej „Portret polskiego palacza”.
Byli palacze żyją dłużej niż ci, którzy nie zrezygnowali z nałogu i to bez względu na przynależność do grupy wiekowej.
Zakaz palenia wymusił ograniczenie nałogu nawet w przypadku tych, którzy nie wyobrażają sobie spotkania towarzyskiego przy piwie bez papierosa. Surowe przepisy uniemożliwiły w wielu pubach i restauracjach wydzielenia dostatecznej strefy dla palących. To zatem kolejny, poza licznymi zdrowotnymi, powód do decyzji o rzuceniu palenia. Proces uwalniania się z nałogu jednak nie należy do najłatwiejszych, oto kilka pomysłów na osłabienie uciążliwości całej sprawy.
Rzucanie palenie to wielkie wyzwanie. Nie ma co ukrywać, że nałogowi palacze muszą się zmierzyć z własnym organizmem oraz pokusą zapalenia „tylko jednego”. Sukces zależy od wiedzy na temat nałogu, uzależnienia oraz technik radzenia sobie z objawami odstawienia nikotyny.
Russell Crowe rzucił palenie w chwili, gdy jego ciało przestało odmawiać mu posłuszeństwa. Aktor przez wiele lat nawet nie myślał o wyzwoleniu się ze szponów nałogu, dopóki palenie nie odbiło się na jego zdrowiu.
Kampania społeczna Lokal Bez Papierosa ma na celu propagowanie miejsc wolnych od dymu nikotynowego oraz promowanie poszanowania praw osób niepalących. W ramach współpracy lokali, które, dbając o zdrowie swych klientów, wprowadzą zakaz palenia lub wydzielą zamknięte strefy dla palaczy, akcja ma na celu stworzenie sieci Lokali Bez Papierosa.
W życiu większości palaczy następuje moment, w którym chcą zerwać z nałogiem. Niestety nie jest to łatwe, są jednak sposoby, które w połączeniu z odpowiednią motywacją sprawią, że wojna z nałogiem zakończy się sukcesem.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca