Sytuacja osoób starszych w Polsce będzie monitorowana przez administracje publiczną. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o osobach starszych. Nowy akt prawny określa zakres monitorowania i przedstawiania informacji o sytuacji osób starszych, podmioty uczestniczące w realizacji tego zadania oraz źródła jego finansowania.
Rząd co roku będzie przedstawiał parlamentowi informację o sytuacji osób starszych. To główne zadanie przyjętej przez Sejm ustawy o osobach starszych. Nowe przepisy zobowiązują rząd do systematycznego monitorowania sytuacji osób starszych w Polsce oraz przedstawiania Sejmowi i Senatowi informacji w tej sprawie do 31 października każdego roku.
Premier Ewa Kopacz wzięła udział w inauguracji roku akademickiego 2014/2015 Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) w Szkole Głównej Handlowej.
Kontynuacja ale ze zmianami - tak można określić skład nowej Rady Ministrów. Część członków rządu zachowa swoje stanowiska, jednak pojawiło się kilka nowych osób. - Dokonałam wyboru ludzi, którzy bardzo dobrze wiedzą, że ich codzienna praca jest wyjątkową służbą dla Polaków - podkreśliła Ewa Kopacz podczas prezentacji swojej ekipy.
Profilaktyka i promocja zdrowego stylu życia oraz rozwój usług medycznych, wykorzystanie potencjału osób 50+ na rynku pracy to tylko niektóre elementy przyjętych przez rząd złożeń długofalowej polityki senioralnej w Polsce na lata 2014-2020. Długofalowa polityka senioralna to pierwszy tego typu dokument dotyczący polityki państwa wobec osób starszych.
Premier Donald Tusk przedstawił dziś zmiany w swoim rządzie. Elżbieta Bieńkowska została nowym wicepremierem oraz Ministrem Infrastruktury i Rozwoju. Ze stanowiskami pożegnają się dotychczasowi ministrowie sportu, administracji i cyfryzacji, finansów, środowiska, nauki i szkolnictwa wyzszego oraz edukacji narodowej. Do rządu wejdzie sześciu nowych ministrów.
Dziś 50-te urodziny obchodzi Radosław Sikorski, polski polityk, poseł i minister spraw zagranicznych w obecnym rządzie.
Sejm udzielił votum zaufania rządowi Donalda Tuska. Za głosowało 233 posłów, przeciw 219 posłów, nikt się nie wstrzymał od głosu. Łącznie w głosowaniu brało udział 452 posłów.
Rada Ministrów zapoznała się z informacją na temat wniosków wynikających z analizy zgodności prawa polskiego z Konwencją Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Rząd wyraził akceptację dla podpisania Konwencji.
Dziś 85 lat skończył Tadeusz Mazowiecki - działacz opozycji demokratycznej, pierwszy niekomunistyczny premier Polski po II wojnie światowej. Jubileusz był obchodzony w Pałacu Prezydenckim.
Rząd chce, by kościoły i związki wyznaniowe samodzielnie opłacały składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Nowym sposobem dofinansowania będzie możliwość przeznaczenia 0,3 proc. podatku rocznego na cele misji Kościołów i związków wyznaniowych.
Część popularnych serwisów internetowych jutro na pewien czas zamknie swoje serwisy lub zasłoni je specjalnymi bannerami. Wszystko to w ramach protestu przeciwko planowanemu na czwartek podpisaniu przez rząd porozumienia ACTA dotyczącego zwalczania podrabianych towarów i piractwa.
Rząd przyjął projekt budżetu na 2012 r. Projekt budżetu przewiduje, że w przyszłym roku deficyt nie przekroczy 35 mld zł, a wzrost gospodarczy wyniesie 2,5 proc. PKB. Deficyt sektora finansów publicznych wyniesie poniżej 3 proc.
Podczas konferencji prasowej, po spotkaniu z prezydentem RP, premier Donald Tusk przedstawił nazwiska nowych ministrów w swoim rządzie.
Szef rządu złożył na ręce marszałka seniora Sejmu VII kadencji Józefa Zycha dymisję Rady Ministrów. Jeszcze we wtorek o godz. o 15.00 prezydent przyjmie dymisję Rady Ministrów oraz desygnuje Prezesa Rady Ministrów.